Полтава – на крок ближче до встановлення пам'ятника Симону Петлюрі

Облдержадміністрація оголосила про початок Всеукраїнського архітектурного конкурсу на спорудження пам'ятника видатному діячеві. Згодом планують оновити громадський простір по вулиці Соборності, 67. Більше про це – дивіться далі.

Пам'ятник Петлюрі у повен зріст стоятиме на галявині поблизу обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, перед сквером Матері і дитини. За умовами, благоустрій змінювати не повинні. Тобто, ялинки ніхто не зрубуватиме, запевняє головна архітекторка області Ірина Особік. Конкурс проводитимуть в один тур на безоплатній основі, без обмеження кількості його учасників.

Ірина Особік, начальниця управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Врешті-решт визначили, що буде запропоноване місце саме неподалік від того місця, де розташовувався будинок, обійстя сім’ї Петлюр, де він народився, виріс. Будуть визначені 3 переможця цього конкурсу. Будуть визначені 3 премії. Вони у грошовому еквіваленті. 40 тис грн 1-ша премія, 20 тис 2-га премія, 10 тисяч 3-тя премія.

Цього року виповнюється 100-річний рубіж Української революції 1917-1921 років. Доба була вершиною національно-визвольної боротьби. Саме тоді ініціювали створення Української армії. Симон Петлюра став командувачем повстанського та визвольного руху. Видатна постать заслуговує належного вшанування в рідному місті зі спорудженням пам’ятника, запевняють ініціатори. Ідея виникла ще понад 20 років тому. 

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП у Полт. обл. 

- Симон Петлюра – це той діяч, який не скорився історичним обставинам і уже навіть після поразки української революції докладав зусиль, щоб ця ідея жила в емігрантських середовищах, у середовищі української діаспори. Він – фундатор тижневика «Тризуб», який видавався у Європі, зокрема? у Парижі. Він – один із тих, хто засновував державний центр УНР екзилі.

Підсумки конкурсу на спорудження пам'ятника Петлюрі організатори планують оголосити з 31 травня по 10 червня 2021 року. Згодом зможуть перейти до реалізації проєкту. 

Стрічка новин