Люди в центрі Полтави стали заручниками орендодавця і морозу

В одному із будинків у центрі Полтави двадцять сімей залишилися без води і практично без тепла. Вони стали, по суті, заручниками морозу й організації, що орендує перший поверх. Подробиці знає Анатолій Васевич.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Цей будинок знаходиться практично у центрі Полтави, за адресою вулиця Європейська, 65. На першому поверсі, як ви бачите, відсутня шибка. А зараз на вулиці 17 градусів морозу.

Із грудня 2019 року приміщення на першому поверсі орендує громадська організація «Твій соціальний захист». Воно конче потребує ремонту. Клопоту додала й низька температура, що панує впродовж уже майже тижня.

Неля Токаренко, мешканка будинку по вул.Європейській, 65

- 20 сімей, які на сьогоднішній день замерзають без опалення, не мають води. І в мене таке враження, що просто ця людина – орендатор, він не розуміє, як це важко і неможливо жити у холодному приміщенні.

Костянтин Рудь, мешканець будинку по вул.Європейській, 65

- Падає температура у квартирі. Ми обігріваємося, як можемо, через електропостачання, вмикаємо пристрої, які обігрівають квартиру. Але цього недостатньо. У мене маленька дитина. І мене ця ситуація не влаштовує.

Юлія, мешканка будинку по вул.Європейській, 65

- Я боюся включати котел. Упаде тиск котла, і до чого це призведе? До кого нам звертатися?

Олег Токаренко, голова ОСББ «Європейське»

- На даний момент замерзли стояки з водою і в квартирах немає води. У нас індивідуальне опалення, і якщо впаде тиск у котлах, і людям нічим буде додати напору, і розмерзнуться батареї у квартирах.

Голова ОСББ «Європейське» Олег Токаренко каже: до орендодавця зверталися неодноразово. Втім, ремонтувати приміщення ніхто не поспішав.

Олег Токаренко, голова ОСББ «Європейське»

- Ми зверталися до громадської організації усно. Вони казали: Добре-добре, потім-потім. А тепер, як прийшла зима, сказали, що взимку вони не будуть. А будуть ремонтувати, можливо, уже влітку.

Сергій Машковський, голова ГО співвласників багатоквартирного будинку «Українська соціальна ініціатива»

- Тут головна претензія до орендатора. Якщо ти не здатний орендувати у нормальному стані це приміщення, позбав нас цієї проблеми, віддай комусь, нехай люди орендують. Це – центральне місце у місті Полтава. Як так, багато років немає орендатора і при тому він є. У тому і проблема.

Ми зв'язалися телефоном із керівником громадської організації, яка орендує приміщення у будинку по вулиці Європейській. Обіцяє: деякі роботи почати виконувати вже найближчим часом.

Сергій Горобцов, керівник ГО «Твій соціальний захист»

- Ми позакриваємо вікна по можливості. Зможемо – утеплимо і стояк. Це все, що ми зможемо зробити. Що буде далі – не знаємо – це мороз. Без істочніка тепла воно гріти не буде. Електроенергії там немає. Отопленія центрального там немає. Все відрізано. І вже давно.

- Як швидко ви плануєте провести ці роботи?

- Я думаю, що завтра цим займуться.

Поки що ж двадцять сімей ще залишаються заручниками орендодавця і морозу. Ми і надалі слідкуватимемо за цією ситуацією.

Стрічка новин