Закінчились судові справи щодо протестів у Нових Санжарах

Ухвалили судові рішення щодо активних учасників масових заворушень, які відбулися у Нових Санжарах в лютому 2020 року. Судові справи всіх фігурантів протесту завершили. Одним призначили покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років із відстрочкою на 1 рік, інших зобов'язали сплатити штраф, а декого звільнили від кримінальної відповідальності. Подробиці дізнаєтесь у сюжеті.

У лютому минулого року уся увага світу була прикута до Китаю. Країни масово почали евакуацію своїх громадян з міста Ухань, де спалахнув коронавірус. Це зробила і Україна. Відправили літак, аби забрати українців з провінції Хубей. Подія викликала неабиякий резонанс у суспільстві. Людям не говорили, де евакуйовані будуть перебувати на ізоляції. Згодом стало відомо - їх везуть на Полтавщину у санаторій в Нових Санжарах. Місцеві почали протестувати. За їхніми словами, санаторій не мав належних умов для відбування ізоляції. Люди вийшли на пікет, висловлюючи свою незгоду з тим, що саме в тамтешньому санаторії розмістять евакуйованих з Уханю українців. З мирної акції протесту зібрання переросло у перекриття дороги, паління шин, сутички з поліцейськими та жбурляння каміння у вікна автобусів. Під час подій постраждали дев’ять поліцейських та одна цивільна людина. Урешті решт, п’ятеро із 13 активістів, від дій яких постраждали працівники поліції, були засуджені до 5 років позбавлення волі. Проте, суд врахував можливість виправлення без відбування покарання, повідомляють у поліції. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полт. обл. 

- Покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із відстрочкою на 1 рік. Тобто, суд прийняв рішення дати можливість людям виправитися і обійтися без реального ізолювання від суспільства. Але, якщо впродовж цього терміну буде вчинено будь-яке кримінальне правопорушення, то, звісно, що вирок суду вступає у законну силу і ці особи можуть повернутися за ґрати.

Кілька інших учасників заворушень обійшлись штрафом. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полт. обл. 

- Четверо осіб, які брали активну участь у масових заворушеннях, а також двоє осіб, які брали участь у хуліганських діях під час цих подій, також визнані судом винними і на них накладені відповідні штрафні санкції.

Ще двох активних протестувальників звільнили від кримінальної відповідальності. Суд задовольнив відповідне клопотання процесуального керівництва та органів досудового розслідування. Особи вперше вчинили кримінальне правопорушення та, на думку правоохоронців, перестали бути суспільно небезпечними. 

Стрічка новин