З полтавського медзакладу вилучили майже пів тонни фальсифікованого масла

З полтавського медзакладу вилучили майже пів тонни фальсифікованого масла

Підробку виявили під час позапланової інспекції.

Інспектори Полтавського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області під час позапланового заходу контролю на потужності (харчоблок із складськими приміщеннями) Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради», що за адресою: вулиця Медична, будинок 1, у Полтаві, вилучили фальсифіковану продукцію – масло солодковершкове 73% жиру.

Підставою для перевірки стало повідомлення Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області про невідповідність масла солодковершкового 73% жиру – дати виробництва 07 грудня 2020 року, номер партії 07 (експертний висновок №005510п/20 від 05.01.2021 р.), за тригліцеридним складом молочного жиру.

Постачальник  –  ФОП Моргун Юрій Володимирович доставив Комунальному підприємству «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» фальсифіковане масло у  кількості 475 кг.

Крім того, встановлено низку порушень законодавства України про харчові продукти постачальником ФОП Моргун Юрій Володимирович. А саме:

  • На упаковках, які доправили до Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» не було встановленої законодавством обовʼязкової інформації про харчовий продукт в маркуванні на пакуваннях даного продукту – (не вказано: найменування та місцезнаходження оператора ринку харчових продуктів відповідального за інформацію про харчовий продукт (виробника); країну походження або місце походження; перелік інгредієнтів; кількісне зазначення інгредієнтів або категорій інгредієнтів; інформацію про речовини або продукти, що спричиняють алергічні реакції або непереносимість; інформацію про поживну цінність), чим порушено п. 3 частини  другої статті 3акону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771; частина друга, частина четверта статті 5, частина перша статті 6, частина перша та друга статті 8 3акону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» N 2639-VIII.
  • Відсутні супровідні документи на зазначений продукт (товарно-транспортна накладна), та не надана підтверджуюча документація щодо здійснення обігу харчових продуктів, отриманих з потужностей, що пройшли державну реєстрацію або отримали експлуатаційний дозвіл, чим порушено п. 6 частини другої, частина 8 статті 20,  стаття 22 та частина 7  статті 37  ЗУ № 771.
  • Постачальник ФОП Моргун Юрій Володимирович не зареєстрований в державному реєстрі потужностей операторів ринку харчових продуктів, чим порушено п. 4 частини другої статті 20, частину  першу статті 25 ЗУ № 771.

"За результатами проведеного заходу контролю направлені приписи: № 01 від 12.01.2021 р. головному лікарю Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» Погорілку Олегу Володимировичу щодо вилучення з обігу вказаного продукту та поверненню його постачальнику, № 02 від 14.01.2021 р. постачальнику фізичній особі – підприємцю Моргуну Юрію Володимировичу щодо вилучення з обігу вказаного продукту та поверненню його виробнику або забезпечення іншого поводження з ним у відповідності з чинним законодавством чи утилізацію", - повідомляють на сайті ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Також направили повідомлення директору Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Лисаку В.П. Головному управлінню Національної поліції в Полтавській області щодо порушень законодавства при постачанні ФОП Моргун Ю.В. харчових продуктів КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради».

Стрічка новин