Відзначили Хрещення Господнє й у Полтаві

Цього разу через локдаун у місті масових заходів не планували. Проте, це не зупинило вірян, які виявили бажання пірнути в ополонку. Яка атмосфера панувала сьогодні на березі Ворскли – бачила Аліна Боровик. 

На річці Ворсклі людно. Ті, хто вирішили скупатись, – прихильники традицій. Полтавці розповідають: пірнають в ополонку щороку. Сьогодні ні -15 на термометрі, ні локдаун їх не зупиняє. 

Віталій Петльований, полтавець

- При такому морозі Бог нам допомагає, всі бацили прибере і все буде добре. Уже 4-й рік. Жінка відмовляла: «Сьогодні мороз». Кажу: «Ні, я уже без цього не можу просто».

У крижану воду заходять чоловіки, жінки і навіть діти. 

- Все здорово, дуже здорово. Виходиш із води, краще, ніж туди заходиш.

Дмитро Сизенко, полтавець

- Ще вчора запланували з другом приїхати сюди скупатися. Сьогодні приїхали, здійснили свої плани. Зайшли у воду, 3 рази присіли, вийшли бадьорі, сповнені духом, на енергетиці.

На відміну від більшості людей, які щойно вийшли з річки, пан Валентин одягатись не поспішає. Говорить: вітру немає, пляж засніжений, тож погода для купання чудова. 

Валентин Гордієнко, полтавець 

- Адреналін, забиває дух, але воно цього варте. Здоров’я міцніше, може, і не стало, але цей адреналін потрібен організму, воно полегшує навіть якісь душевні моменти. 

Поблизу 34-х пляжів на водоймах Полтавщини працюють понад 200 рятувальників та 120 поліцейських. Загалом, в Україні встановили понад 600 постів із засобами порятунку людей на воді. 

Стрічка новин