Хрещення відзначали на Полтавщині в усіх містах і селах

Люди намагалися дотримуватися карантину. На служби до храмів приходили у масках, на береги водойм – теж. Незважаючи на мороз, чимало сміливців пірнало в ополонки. Наша знімальна група побувала у Кременчуці, Миргороді і селищі Мгар Лубенського району. Репортажі звідти – далі у випуску.

У Кременчуці вперше за багато років не освячували воду на Дніпрі біля будівлі річкового вокзалу. Не було і Хресної ходи. Велике водосвяття провели безпосередньо у церквах.

Свято-Преображенський храм Української Православної Церкви знаходиться на березі Сухого Кагамлика. Після святкової служби його настоятель отець Іоан освятив води цієї річки.

Іоан, настоятель Свято-Преображенського храму УПЦ

- Маємо надію і возносимо до Бога молитви, щоб всякий і віруючий, і невіруючий, який приступив до цієї хрещенської купелі, відчув благодать Божу, щоб його серця торкнувся Господь Бог. І щоб він відродився для нового благодатного життя у церкві Христовій.

Неподалік церкви облаштовано трап, що веде прямісінько до водойми. До свята у кризі вирізали ополонку у вигляді хреста. Тут і відбувалося занурення.

Віра Нестеренко, кременчужанка

- Я купаюся щороку. Цьогоріч великий мороз, але він мене не злякав. Усім здоров’я у новому році, Божого благословення і всього найкращого, щоб ми подолали пандемію, і здоров’я буде наше.

Вадим Коломієць, кременчужанин

- Раджу усім занурюватися, займайтеся спортом, це – круто, хлопці.

Для тренера з плавання Сергія Кірчика купання на Водохрещу – початок підготовки до нового спортивного сезону. Купальникам радив бути безпечними.

Сергій Кірчик, тренер з плавання

- Кінцівки свої зберігати. От на мені бахіли, беруші у вухах. Все-таки на Бога надійся, а сам не плошай.

У Лубнах свято Водохрещі традиційно відзначали на березі Сули та у селі Мгар, де знаходиться чоловічий Спасо-Преображенський монастир.

ігумен Герман, клірик Мгарського Спасо-Преображенського монастиря УПЦ

- У монастирі ми звершили Божественну літургію і Хресним ходом дійшли до річки, щоб звершити чин освячення води. Це нагадування про події, які мали місце 2 тисячі років тому, як Господь прийшов до Йордану, хрестився у них і освятив водну природу.

Люди приносили для освячення воду, купалися, просто раділи святу.

Юрій, мешканець Лубен

- Водохреща, як для простого чоловіка – це просто купання. Для нас, віруючих, – одне із хороших свят. За церквою майбутнє. Політику геть. А Бог завжди з ними.

У Миргороді, як зазвичай, на Водохрещу чимало мешканців курортного містечка завітало на центральний пляж. За давньою усталеною традицією миргородські козаки вирізали в річковій кризі великий Хрест. Вони облаштували невеличку купальню для охочих зануритись в щойно освячену воду. Бажаючих випробувати себе виявилося чимало.

Микола Коваленко, отаман районового козацького товариства «Миргородський козацький полк» 

- Сьогодні уже 22 рік, як наша громадська організація районове козацьке товариство вирізає цей хрест. Це – одна із тих величних традицій, яка сягає у глибину століть. І хотілося б побажати сьогодні усім нашим православним добробуту, миру, злагоди. І хай Бог їм здоров’я дає на довгі роки.

Стрічка новин