Почалася реєстрація для участі у сертифікації вчителів 2021

Стартувала реєстрація охочих вчителів початкових класів для участі у зовнішньому оцінюванні професійних компетентностей. Подати заявку можна до кінця цього місяця. А перший етап сертифікації почнеться 27-го лютого. Досвідом проходження оцінювання поділилась вчителька, яка успішно пройшла сертифікацію минулого року. 

Зараз триває дистанційний урок у першому класі. Його проводить Любов Келемеш. Минулого року успішно пройшла сертифікацію. Ділиться: найголовніше, що отримала у результаті, – впевненість у своїх силах. 

Любов Келемеш, учителька молодших класів школи №20

- Експерти досить добре підтримували мене, коли я почула свій результат, я була трішечки у шоці, тому що це наскільки високий результат, я так високо навіть не оцінювала себе. Але я дякую експертам, вони мене так оцінили. Зараз я – сертифікований вчитель. Це не страшно, не складно, треба пробувати і обов’язково перевіряти себе.

Пані Любов працює у Полтавській школі №20. За словами дирекції, підтримували учительку в рішенні пройти перевірку. Колектив допомагав порадами. 

Валентина Сорочан, директор школи №20 

- У мене не стало необхідним переконувати колег, що вам треба це зробити. Мені приємно, що серед нас є така людина, яка вирішила, що вона повинна себе спробувати. Ми розігрували навіть сценки для того, щоб зрозуміло було, як краще у ситуації повестися вчителеві.

Сертифікацію проводять для пошуку агентів змін Нової української школи, професіоналів, які готові впроваджувати та поширювати методики навчання, запевняють в управлінні Державної служби якості освіти області.

Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полт. обл. 

- Це добровільна процедура і має відбуватися за покликом душі і серця самого вчителя. Це хороший шанс випробувати себе, показати, що ти можеш бути кращою версією себе, показати свій рівень педагогічної майстерності, умінь, знань і компетентності. Сертифікація – це плюс і для самого вчителя, і для школи, і для довіри до цієї процедури з боку суспільства.

Усього за два роки на Полтавщині успішно сертифікувався 61 вчитель початкових класів. Цьогоріч участь зможуть взяти не більше 2000 педагогів в межах країни, зокрема, з нашої області – 70 осіб. Зареєструватися можна через вебпортал Українського центру оцінювання якості освіти. 

Стрічка новин