Ціну на газ для населення знизили

Сьогодні зібрали позачергове засідання Кабміну. За дорученням Президента України ухвалили рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр. Поки діятиме таке обмеження – у сюжеті Аліни Боровик.

Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України 

- Я хочу заспокоїти всіх українців, що справедливе і збалансоване рішення напрацьоване і сьогодні буде прийнято. Ми в оперативному режимі будемо затверджувати рішення, яке дозволить зменшити платіжки на газ та захистити українців від недобросовісних постачальників газу.

Ціна на газ на рівні 6 грн 99 коп за кубометр діятиме до завершення опалювального сезону або до кінця карантину. На цьому наголошує очільник Уряду. Водночас ті громадяни, які наразі мають річні контракти нижче, залишаться з цінами, зазначеними в контрактах. А люди із соціально вразливих груп продовжать отримувати субсидії в повному обсязі.

Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України 

- Встановлена Урядом ціна є нижчою на 1,5 грн за кубометр від тієї, яка була, наприклад, протягом опалювального сезону протягом 2018-2019-го років. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень на домогосподарство. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна буде на рівні 6,99. Це означає, що за споживання середня платіжка буде десь на 500 грн меншою і становитиме приблизно 40% від сьогоднішньої мінімальної зарплати.

За словами Прем’єра, рішення Уряду про встановлення граничної ціни на газ знизить його вартість для населення в середньому на 30%. При цьому для частини українців це зменшення становитиме майже 40%.

Стрічка новин