Полтавцю Максиму Жмудю потрібна дорога операція, на яку у чоловіка немає грошей

У минулому він вів згубний спосіб життя, відбував покарання в колонії та зловживав наркотиками. Але після ув’язнення кардинально змінився та почав допомагати іншим звільненим ставати на шлях виправлення. А от зараз сам потребує допомоги, від якої залежить його здоров’я.

Максим Жмудь народився і виріс у Донецьку у звичайній сім’ї. Із дитинства хлопцю не вистачало батьківської турботи, оскільки тато  зловживав алкоголем. Тому Максим шукав підтримку на вулиці.

Максим Жмудь, соцпрацівник, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»

- Я ріс на вулиці серед людей, які якось пов’язані з криміналом, або з наркотиками, або з будь-якими іншими протизаконними діями, скажімо. Я вживав наркотики. Я відбував покарання в колонії за скоєні мною крадіжки. Все це продовжувалось в моєму житті років 15, напевно.

Ще в колонії Максим дізнався про центр адаптації для бездомних та звільнених із місць позбавлення волі. Там йому допомогли кардинально змінити свій спосіб життя. А потім керівниця центру запропонувала Максиму спробувати себе в ролі соціального працівника. Тим паче, повертатися додому не було можливості, адже Донецьк окупували російські найманці. Відтак, другим рідним містом для нього стала Полтава. І віднедавна саме у ній Максим став допомагати іншим звільненим знаходити власне достойне місце у житті.

Олена Чикурова, керівниця центру адаптації для бездомних та звільнених з місць позбавлення волі

- Ми повинні розуміти, що він змінився кардинально. Він багато читає, він – всебічно розвинена людина, він прекрасно співає, він пише вірші. Це приголомшливо, що на якомусь своєму негативному досвіді, на руйнуючому, можна сказати, що він реально рятує інших людей.

Зараз у житті Максима з’явилася нова проблема. Йому потрібно зробити дорогу операцію, але таких грошей чоловік не має.

Максим Жмудь, соцпрацівник, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»

- У мене коксартроз 4 стадії. Мені необхідне тотальне ендопротезування. Тобто, мені потрібно повністю замінити мій лівий тазостегновий суглоб, тому що старий, грубо кажучи, стерся. Операція не дуже важка, але затратна по фінансам – це 3-3.5 тисячі євро.

Завдання операції полягає у тому, що потрібно повністю видалити старий суглоб і встановити металевий. Знайомі та колеги переймаються за Максима. Вони сподіваються: завдяки друзям та допомозі небайдужих цю проблему вдасться вирішити.

Дмитро Маковієв, керівник ГО «Нове небо», друг Максима 

- Давно у нього ця проблема. Він із цим живе, і це дуже заважає насправді. Потрібен суглоб, а фінансів таких немає.

Іван Бабіюк, керівник відділу пенітенціарних програм БО «Світло надії»

- Ця людина є соціально активною і вона допомагає іншим людям, навіть в тому стані, в якому є зараз. Тому було б добре, якби всі, хто як може, допомогли вирішити цю проблему. Можливо, одним із варіантів був би якийсь спільно кошт чи щось таке.

Отож, Максим сподівається на допомогу небайдужих.

Номер картки у Райффайзен Банк Аваль на ім’я Жмудя Максима Олеговича 4149 5001 6228 3900.

Чоловік переконує: навчився бути сильним. А тому каже: здолає і цю хворобу.

Стрічка новин