Мітингувальники перекрили трасу М-03 Київ-Харків

У Полтаві знову мітингували проти тарифів на комунальні послуги. Люди перекрили трасу М-03 Київ-Харків. Які вимоги до влади в учасників акції - дивіться далі у сюжеті.

Люди вийшли на дорогу після 11-ї ранку. На плакатах написи: «Полтавська влада – учасник змови з «Полтавагаз»?», «Усі тарифи ЖКГ – це грабунок українців», «Ні кришуванню корупції в поліції, прокуратурі, судах!», «Ні грабіжницьким тарифам», «Ні антиконституційним законам».

Іван Пантелеймонович, мітингувальник

- Нас не влаштовують тарифи по газу, по електриці, яку уже починають. Хіба зі стариків можна знущатись? Дають пенсії по 2-3 тисячі. У мене на кухні 12 градусів сьогодні. На вулиці 17 морозу, а на кухні 12 тепла у мене. Як? Тому що економлю, я замерзаю уже, а вони, барбосня, роблять отаке все.

Юлія Петушинська, мітингувальниця 

- Усі тарифи сфери житлово-комунальної. Вона, на мою думку і на думку тих, хто тут зібрався, є сферою і соціальною, і стратегічною. Тому що це життя українського народу. Але наші вимоги – це не лише сфера житлово-комунальна. Наші вимоги – це відставка Уряду, всіх голів обласних.

Учасники мітингу кажуть: прагнуть, аби тарифи на газ знизили до 5 гривень за кубометр.

- Від 4 до 5 – це реально для нас, пенсіонерів, платити.

Хочуть, аби плату за транспортування газу взагалі скасували. Також вимагають повернути перші пільгові 100 кіловат електроенергії. 

Людмила Сергіївна, мітингувальниця 

- За світло так підняли – 1,68 грн, хіба можна оплатити? А пенсія у мене 1760 грн. Я уже дровами топлю. Я газом уже не можу топити. Я живу одна, у мене немає субсидій, нічого немає.

Водії до мітингувальників ставляться по-різному. Одні виходять з машини та вчиняють галас, аби проїхати, інші – спокійно чекають, кажуть: розділяють погляди учасників акції. 

- Стою може пів години. Я їх підтримую 100%.

Аліна Боровик, кореспондентка

- За словами мітингувальників, планують виходити на протести та перекривати дорогу знову і знову, доки їх не почують.

Стрічка новин