Через сильні морози на Полтавщині розгорнули пункти обігріву

Деякі працюють цілодобово, інші – лише вдень. Загалом в області виділено 129 місць у лікарнях, будинках культури та комунальних закладах, повідомив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. Як діють такі пункти у Полтаві – дізнавалась Аліна Боровик.

Один з пунктів обігріву діє при терцентрі Київського району міста. Сюди можна зайти й посидіти на лавці, а працівники пригостять чаєм з печивом. За потреби запропонують і переодягнутися. У приміщенні є банк теплого одягу. Небайдужі полтавці віддали свої головні убори, взуття та куртки, якими уже не користуються. 

Надія Бєльга, заступниця директора територіального центру соціального обслуговування 

- Створено штаб. До складу штабу входять працівники поліції, райвиконкому, медики, центр надання соціальних послуг, територіального центру. Розроблено графік роботи, план роботи. І от саме настала така ситуація – різке похолодання. До нас уже люди приходили у суботу. Вони можуть сюди прийти. Ми працюємо з 8 до 17-ї.

А обігрітись та переночувати можна у будівлі, що знаходиться на провулку Шевченка, 5а. Притулок надає благодійна організація «Світло Надії». Тут можна залишитись не лише на одну ніч, а й надовше. Адже, окрім пункту обігріву, діє центр адаптації для бездомних та звільнених з місць позбавлення волі. 

Максим Жмудь, адміністратор центру адаптації БО «Світло надії»

- Наш центр працює у штатному режимі з 8 до 22. Але за потребою, звісно, ніхто не залишить людину на морозі вночі, їй відчинять двері і пустять обігрітися. Загалом у нас 35 ліжко-місць, але додатково ми розгортаємо ще. Тому що дуже багато людей, наплив, вокзали закриті, все закрито.

Окрім того, рятувальники Полтавщини готові розгорнути мобільні пункти обігріву на місцях можливих заторів транспорту та намети, якщо всі ліжко-місця будуть заповнені.

Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС України у Полтавській області 

- Усього ми можемо залучити 10 пересувних пунктів обігріву, вони виїжджають саме у ті місця, де виникають якісь затори, аварії. Тобто, там, де люди вимушені довго чекати і є необхідність для того, аби людей просто зігрівати. Також ми можемо розгорнути 12 наметів. Це також у будь-якому місці, якщо буде така необхідність, і органи державної влади, місцевого самоврядування до нас звернуться.

За словами Світлани Рибалко, на Полтавщині встановили більше двохсот пунктів обігріву. 

Стрічка новин