Чотирнадцятого вересня дев'яносто років з дня заснування відзначають архівні установи України

Сьогодні з цього приводу пройшли урочисті збори у Галереї мистецтв. Полтавський обласний архів має один мільйон триста тисяч справ, а найдавніший документ датується тисяча шістсот дев'яносто п'ятим роком.

Розпочалися збори відкриттям виставки, присвяченої історії Полтавського обласного державного архіву. Його директор Ганна Білоус зазначила, що нині в установі зберігається майже мільйон триста тисяч справ, щороку державними установами видається більше шести тисяч довідок. А найдавніший документ дадується тисяча шістост дев'яносто п'ятим роком, це – дворянська грамота, видана королем Карлом Фердинандом.

Утім, не обійшли установу побутові проблеми.

На урочистості завітала і голова Державного комітету архівів України Ольга Гінзбург. Остання поділилася приємною новиною: держава виділить 300 мільйонів гривень на будівництво нового архівного містечка, вже в наступному році на це надійде 128 мільйонів. Торкнулася Ольга Гінзбург і державної архівної політики.

В архівних установах Ураїни зберігається стільки документів, що ними можна п'ять разів огорнути Земну кулю, а найдавніший документ датується десятим століттям, це – відомі Берестейські грамоти.

Стрічка новин