Під Лубнами через високі тарифи знову перекрили трасу

Черговим перекриттям траси М-03 Київ-Харків-Довжанський підтримали лубенці Всеукраїнську акцію протесту проти підвищення комунальних тарифів. А продовжили її мітингом біля Лубенської міської ради. Анатолій Васевич з подробицями далі.

Попри несприятливу погоду, людей на трасу М-03 з'їхалося більше, ніж на попереднє перекриття. Волонтери організували гарячі напої, аби мітингувальники та водії мали змогу зігрітися. Люди говорять: невдоволені діями як місцевої влади, так і центральної стосовно зменшення тарифів.

Надія Васькевич, протестувальниця

- Нам зменшили газ до 6.99. Чому немає перерахунку за грудень, за січень. Це однаково виходить по 9-10 гривень. Яке це зменшення? Що вони нас дурять? Ми ж не лохи. Ми ж розбираємося прекрасно у платіжках. Хоча це й не вихід – перекривати дорогу – ми це розуміємо. Але кращого виходу ми не бачимо.

протестувальник

- Використовуємо 10-12 куб. метрів у місяць. А за транспортування платимо більше, ніж за сам газ. Хотілося б, щоб це включили, як і раніше до тарифу. Це було б справедливо.

Сергій, протестувальник

- Шкода, що водії стоять – хтось кудись поспішає. Але вони теж платять по 12 гривень.

Втім, чимало водіїв, незважаючи на вимушену затримку у дорозі, теж підтримували протестувальників.

Юрій, водій

- Правильно роблять, тільки треба туди поближче до Києва йти, а не дороги тут перекривати. «Трансгаз» їм треба той перекрити.

Мітингувальники наголошували на тому, що далеко не всі їхні вимоги озвучені депутатами та міськими головами у зверненнях до Верховної ради, Кабінету міністрів, офісу Президента та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Потім учасники акції переїхали до Лубен, де біля міської ради продовжили протест. Менш ніж за годину до людей вийшов міський голова Олександр Грицаєнко. Він розповів про останні дії влади, щоб уладнати цей конфлікт.

Олександр Грицаєнко, Лубенський міський голова 

- «Лубнигаз» учора уже був в НКРЄКП. І вели переговори, щоб понизити тариф. Тариф буде понижено. Я думаю, що комісія НКРЄКП наступного тижня перевірятиме «Лубнигаз». Після цього у нас була зустріч із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. І Уряд повинен прийняти рішення про пониження ціни.

Втім, його слова не були переконливими для лубенців, які того дня не дочекалися і народного депутата України Анастасію Ляшенко.

протестувальник

- Народний депутат не те, що тікала, а просто ховалася від людей. А наші місцеві депутати у цьому їй допомагали.

протестувальник

- Вона якраз збрехала ініціативній групі і втекла. Настя, втікати можна від усього, тільки не від проблем міста.

Відтак, мітингувальники оголосили, що у середу, 20 січня, висловлюватимуть недовіру місцевій владі та збиратимуть підписи, аби відкликати народного депутата України Анастасію Ляшенко, яка того дня не вийшла до мітингувальників, проводячи нараду з головами об'єднаних громад. 

- Збирається громада, щоб висловити вам недовіру. Ви не в курсі? То послухайте. Іще, думаємо, висловимо недовіру і до Насті, яку ми обрали і котра отам сидить і не хоче до нас виходити.

Стрічка новин