У Терешках із дітьми своїм військовим досвідом діляться атовці

Терешківський ліцей Полтавського району за результатами минулого року визнано кращим в області серед освітянських закладів щодо матеріальної бази військово-патріотичного та фізичного виховання. Свій досвід учням там передають військові, які воювали на Донбасі.

Учитель предмету «Захист України» Терешківського ліцею Григорій Маляренко із АТО повернувся у 2015 році. І саме тоді у нього виникла ідея створити ГО «Патріот». Добрий намір ветерана підтримала місцева влада та керівництво ліцею. Придбали необхідне спорядження, і вже у 2015-му організували перший військовий учнівський збір.

Григорій Маляренко, вчитель предмету «Захист України» Терешківського ліцею

- Вони відчули себе мужніми хлопцями. Вони зрозуміли, що таке наряд, розібрати-зібрати бойову зброю. Вони побачили, що таке бойова техніка. Там були БТРи, БРДМи, ЗУ. Тобто, вони побачили, що їх тягне, потяг є до цього військового. Ми – перша школа в області, яка отримала навчальну зброю – автомат Калашникова.

Щороку матеріально-технічну базу Терешківського ліцею для військово-патріотичного виховання молоді тільки зміцнювали та поповнювали.

Григорій Маляренко, вчитель предмету «Захист України» Терешківського ліцею

- Ми придбали лазертаги. Уже ми маємо навики у тактиці бою, наступальні дії, оборонні дії. Це ми все проводимо, навчаючись тут у школі, а потім відпрацьовуємо на польових зборах, які проводимо п’ятий рік поспіль. Останній раз ми задіяли вертольоти, десантуру. Ми задіяли підрозділ стрибків із парашутом.

Досягнення нинішніх ліцеїстів – це зусилля патріотів України на рівні і місцевої громади, і загалом усієї області, переконує голова Терешківської об’єднаної громади Віталій Турпітько, теж учасник бойових дій на Донбасі.

Віталій Турпітько, голова Терешківської об’єднаної громади

- Протягом п’яти років ми монотонно, по крохам збирали цю матеріально-технічну базу. Почали із самого простого, закінчили самим складним. Зараз залишилося дообладнати смугу перешкод і хотілося б мати свій якийсь військовий транспорт. Але це вже на майбутнє.

Начальник відділу у Полтавській області Міністерства у справах ветеранів Олександр Товпига передав Терешківському ліцею військові подарунки – речі, з якими воював у 2014-16 роках.

- Це – стріла, це – пенал і деякі речі, які були зі мною там, на фронті.

- Дякую за подарунок. Завжди раді.

У Терешківському ліцеї щороку учні усе досконаліше опановують військову справу.

Григорій Маляренко, вчитель предмету «Захист України» Терешківського ліцею

- Намагаємося притягнути дітей до патріотизму, захисту своєї рідної держави. І ми надаємо їм практичні навики у збиранні і розбиранні автомата Калашникова, кулемета, пістолета Макарова, тобто, вони вже прийдуть у Збройні сили не простими хлопцями, а вже маючи деякі навики у вирішенні тих чи інших військових питань.

У Терешківській територіальній громаді даний досвід планують поширювати і по іншим школам.

Віталій Турпітько, голова Терешківської об’єднаної громади

- Ми плануємо створення таких же самих відокремлених підрозділів по території всієї нашої територіальної громади. У даній ситуації у Головачанській школі ми вже запропонували втілення такого ж самого гуртка, який відвідуватимуть діти Головачанської школи.

Олександр Товпига, начальник відділу у Полтавській області Міністерства у справах ветеранів 

- Це ентузіазм тих, хто пройшов війну. Якщо у кожному ОТГ голови ОТГ зроблять таку ж справу, як зроблена тут, разом із директорами навчальних закладів, це буде добра справа, виховання нашої молоді і підготовка її до захисту України.

Стрічка новин