В Україні діти почали частіше хворіти на COVID-19

В Україні працює 2300 пунктів тестування на коронавірус. Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Також він розповів, чому зараз діти почали частіше хворіти на коронавірусну хворобу. Євгенія Манич – далі.

В Україні на сьогодні створено 2373 пункти тестування на коронавірус, що дає змогу у більших обсягах робити як ПЛР-тестування, так і експрес-тести. Всі ці пункти організовано при закладах охорони здоров’я. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- На сьогодні в Україні вже утворено безпосередньо пунктів тестування 2 373. Вони забезпечують процес забору біологічного матеріалу, тобто, безпосередньо сам тест, до якого всі ми звикли, для проведення лабораторних досліджень на COVID-19 методом ПЛР, а також проведення експрес-тестів на визначення антигена від коронавірусної інфекції.

Зараз тестують осіб з підозрою на коронавірус та будь-які прояви ГРВІ, людей, які перебували в контакті з хворим на COVID-19. Також у цих пунктах можуть зробити тест осіб, у яких передбачена госпіталізація. 

Очільник міністерства також зауважив: зараз на COVID-19 почало хворіти дедалі більше дітей.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Загалом за весь час пандемії в Україні захворіло 62 333 дитини. Причому в листопаді цей показник становив 3,1% від загальної кількості тих, хто захворів. А от у грудні відсоток дітей, які захворіли на коронавірус, підскочив аж до 5,9% від загальної кількості. Це тенденція, яка спостерігається у всьому світі. Тобто, коронавірус почав частіше уражати дітей, вони стали частіше хворіти.

Степанов зазначив: якщо діти вийдуть на навчання в школи раніше закінчення посиленого карантину, це призведе до зростання інфікування коронавірусом.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Зазначений початок офлайн-навчання в 1-4 класах, коли вся країна знаходиться на посилених карантинних обмеженнях, призведе до зростання інтенсивності інфікування через перехресне зараження дітей. Більшість випадків заражень у дітей відбувається безсимптомно, тому виявлення інфікованих і недопуск їх до навчання буде неможливим на даному етапі. Якщо у дітей з'являються прояви хвороби, це означає, що напередодні вони три дні поспіль інфікували і учнів, і вчителів.

Він зазначив, що така позиція – не відкривати школи до кінця посиленого карантину, не тільки в українських лікарів і епідеміологів, а і у європейських країнах. Міністр попросив із розумінням ставитися до таких рішень, адже здоров’я дітей та дорослих – передусім. 

Стрічка новин