Кілька сотень містян під стінами мерії зібралися і в Кременчуці

Міській владі протестувальники висунули низку вимог. Продовжити акцію обіцяють 26 січня, у день скликання сесії міської ради.

На акцію протесту у Кременчуці зібралися чинні і колишні депутати місцевих рад, представники політичних сил і громадських організацій. До міської ради із транспарантами вийшло й чимало місцевих мешканців, у яких, за їхніми словами, просто урвався терпець.

Олег Мальцев, протестувальник

- Далі терпіти вже нікуди. Такі тарифи, ціни на все ростуть, субсидію зменшили. Пенсія залишилася на тому ж рівні. Попереду ніякого просвіту.

Лариса Чирюкова, протестувальниця

- Вони дають субсидію 1600. Не вистачає, залишається від пенсії на проживання 700 гривень. Це називається геноцид українського пенсіонера.

Галина Хорольська, протестувальниця

- У людей пенсія 2 тисячі, 2500. А прийшли платіжки моїм дівчаткам і мені у тому числі – 3600, 2600. Як можна прожити. Якщо у нас пенсії навіть не вистачає оплатити комунальні послуги. Потрібно підніматися і йти за нашу перемогу, за наше життя, за життя наших дітей і онуків.

Учасники акції протесту у підвищенні тарифів та ситуації, що склалася, звинувачують і місцеву владу.

Оксана Піддубна, одна із організаторок акції протесту

- Мешканці Кременчука мають знати, що тарифи нам підвищують не лише центральна влада, а і наша місцева влада. То ми на місці, а не лише в Києві, можемо впливати на встановлення тарифів. Якщо мер не дослухається – плануємо навіть блокувати сесію Кременчуцької міської ради, щоб депутати на вулиці приймали рішення і скасовували ці геноцидні тарифи.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький вийшов до мітингувальників. Хотів одразу ж виступити. Але його поставили в загальну чергу. Говорити ж міському голові довелося під викрики «Ганьба». Наприкінці мітингу Віталій Малецький вдруге взяв слово. Він пообіцяв, що буде підготовлено рішення сесії щодо тарифного питання.

Віталій Малецький, міський голова Кременчука

- 26 січня о 9 годині на мітингу ми вам презентуємо, покажемо проєкт рішення, який буде підготовлено до прийняття на сесії. Готові попередньо, орієнтовно 25 січня, опрацювати цей проєкт рішення з ініціативною групою, представниками громадськості і провести редакційні правки.

Протестувальники вирішили наступного разу зібратися 26 січня. На той день у Кременчуці призначено позачергову сесії міської ради. Обіцяють блокувати її роботу, якщо їхні вимоги стосовно зниження тарифів не виконають.

Стрічка новин