На дні ставка виявили 10 тисяч срібних монет

На дні ставка виявили 10 тисяч срібних монет

Жителі китайського села Хуалінь знайшли скарб з 10 тис. давніх срібних монет. На знахідку натрапили, коли вичищали мул з дна місцевого ставка.

Скарб потрапив у землю десь в XII-XIII ст. Можливо, на тому місці було поселення, а можливо, невідомі викопали льох, у якому і приховали монети. За ними так і не повернулися. Пізніше там виник ставок, на дні якого вони лежали сотні років, повідомляє Газета по-українськи з посиланням на агентство "Сіньхуа".

Нумізмати зазначили, що більшість монет викарбували за часів правління династії Північна Сун - 960-1127 роки. Але в знахідці також присутні монети епохи династії Тан - 618-907 роки.

Усі монети гарно збереглися, а загальна вага скарбу перевищує 100 кг. За словами фахівців, він є важливим для вивчення історії провінції Хунань, де й розташоване село.

Нещодавно археологи та волонтери виявили близько 7 тис. золотих, срібних та звичайних монет у полі неподалік містечка Уйлендел у центральній Угорщині. Вони лежали в горщику, розбитому тракторним плугом. Вартість усього скарбу прирівняли до вартості елітного автомобіля.

Стрічка новин