Український фільм "Атлантида" увійшов до довгого списку претендентів на BAFTA

Український фільм "Атлантида" увійшов до довгого списку претендентів на BAFTA

Зокрема, картина претендує на звання найкращого фільму іноземною мовою.

Фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича увійшов до довгого списку претендентів на отримання премії BAFTA. Як повідомляє ДТз посиланням на «Новое время», фільм представлений в чотирьох категоріях.

Так, «Атлантида» претендує на звання найкращого фільму іноземною мовою. Крім того, фільм представлений в таких категоріях, як «Найкраща жіноча роль» (Людмила Білека), «Найкраща чоловіча роль» (Андрій Римарук) і «Найкраща чоловіча роль другого плану» (Василь Антоняк).

Події фільму розгортаються в 2025 році, після перемоги України у війні з Росією. Окуповані території Донбасу повернули до складу України, але визнали непридатними для життя. Але на тлі спустошення народжується кохання.

Ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Колишній розвідник, волонтер Андрій Римарчук, парамедік Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки картини проходили в Маріуполі та Києві.

Прем'єра «Атлантиди» відбулася на Венеціанському кінофестивалі, де вона отримала приз як найкращий фільм в категорії «Горизонти». Картину показали на більш ніж 50 фестивалях, де вона отримала ще чотири Гран-прі.

Стрічка новин