Археологи знайшли в Туреччині поховання султана

Археологи знайшли в Туреччині поховання султана

Султан був першим мусульманським полководцем, який боровся проти хрестоносців.

Археологи, які проводять розкопки в місті Діярбакир на південному сході Туреччини, виявили могилу султана Килич-Арслана I і його доньки Саїді Хатун. Як повідомляє ДТ з посиланням на «Новое время», поховання були знайдені через дев'ять днів робіт, оскільки вчені знали, в якому регіоні потрібно шукати.

Університет Діклі заснував комісію з пошуку могили султана після вивчення архівних документів. Комісія зосередила свою роботу на двох могилах в парку Орта Чешме відповідно до даних, отриманих в результаті дослідження.

Ректор Університету Діклі Мехмет Каракоч в бесіді з журналістами зазначив, що дослідники не знали про точне місцезнаходження могили, але знали, що вона знаходиться десь в районі Сильван.

Поховання знаходиться на глибині двох метрів. У пошуках могили археологи розкопали площу близько 35 квадратних метрів. За їхніми твердженнями, робота велася і вдень, і вночі.

Килич Арслан I змінив Сулеймана ібн Кутулміша, який заснував султанат в 1092 році. Як другий султан анатолійських сельджуків, він також був першим мусульманським полководцем, який боровся проти хрестоносців. Він переміг хрестоносців в трьох битвах під час хрестового походу 1101 року і завоював велику частину східної Анатолії.

Стрічка новин