У Полтаві обговорили питання щодо обгрунтування тарифів та цін на газ

Сьогодні у Полтавській обласній раді відбулася третя, позачергова сесія 8-го скликання. На ній депутати разом із представниками усіх газопостачальних товариств області обговорювали питання щодо обгрунтування тарифів та цін на газ.

Скликання третьої, позачергової сесії Полтавської обласної ради було зумовлене численними акціями протесту проти захмарних тарифів на комунальні послуги. На порядку денному – 6 питань. Загалом усі з них – це звіти очільників газових підприємств щодо обґрунтування тарифів. Засідання розпочалось із обговорень та включення різних питань до порядку денного. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- 29-го грудня 2020 року на своєму засіданні прийняли відповідне рішення щодо підвищення тарифів. Тобто, ми спрацювали на випередження. Ми спрацювали, як єдина обласна рада, яка звернулася до відповідних органів виконавчої влади, до регулятора НКЕРП для того, щоб накласти мораторій на підвищення тарифів.

Та виступ Олександра Біленького не сподобався активістам, які влаштували мітинг під стінами обласної ради, а також пройшли до сесійної зали та намагалися зірвати засідання. 

Олег, мітингувальник

- В районі 2-х тисяч приходить платіжка, і це при тому, що я винаймаю квартиру, я сам з родом з Лубен, а ще сім’я. Це дуже важко. А це я зараз у працездатному віці, бо у 30 – це той вік, коли можна заробляти кошти. А що можна говорити про людей, які у пенсійному віці знаходяться.

Після таких «тарифних протестів» влада країни вивчає можливість зниження тарифу на газ і на транспортування газу. Про це повідомила нардепка Анастасія Ляшенко. Вона заявила, що з 4 компаній, які на території Полтавської області транспортують газ, незмінним тариф залишиться у «Кременчукгазу», а у трьох: Лубни, Гадяч та «Полтавагаз», знизиться.

Анастасія Ляшенко, народна депутатка 

- Тариф для «Лубнигазу» буде переглянутий НКРЕКП уже у вівторок. І за попередньою моєю інформацією становитиме 1 гривня 79, зараз це - 2,45 без ПДВ.

Після чого до слова був запрошений голова правління ПрАТ «Кременчукгаз» Богдан Оксененко. Він розповів, чому на їхньому підприємстві така низька ціна на газ.

Богдан Оксененко, голова правління ПрАТ «Кременчукгаз»

- В нас з 2015 року розділення функцій природного газу і постачання природного газу. «Кременчукгаз» – це компанія, яка займається виключно розподілом природного газу і обслуговує розподільчі газопроводи. Газ ми купуємо там, де нам вигідніше. Вже років чотири ми купуємо його на вільному ринку.

Станом на 18:30 засідання сесії не закінчилось. У сесійній залі тривало жваве обговорення щодо тарифів «Полтавагаз» та «Лубнигаз». Подробиці виступів ми повідомимо у наступних випусках новин.

Стрічка новин