Трансплантацію нирок планують робити в Україні

З 1 січня 2021 року в Україні запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин. МОЗ розраховує в 2021 році на проведення не менш як 250 операцій з трансплантації органів. Саме тому зараз Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами з метою реалізації найкращих світових практик та здобуття трансплантаційної незалежності. Та підвищує рівень професійності лікарів у цій сфері. Більше про це – у наступному сюжеті.

Міністерство охорони здоров'я планує цього року всі трансплантації нирки робити в Україні. За словами Максима Степанова, у цьому сприятиме партнерство України з одним з медичних центрів у штаті Нью-Джерсі в галузі розвитку трансплантації. Партнери із США допомагатимуть розвивати напрям трансплантації нирки та підшлункової залози.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- У 2021 році ми плануємо усіх пацієнтів, які потребують пересадки нирки, оперувати безпосередньо в Україні і не відправляти їх на операції за кордон.

З 2020 року триває співпраця з національною організацією трансплантації Іспанії, університетською клінікою Шлезвіг Гольштейн у Німеччині, перемовини з клініками Ізраїлю стосовно лікарів, які спеціалізуються у сфері трансплантації кісткового мозку. Крім того, у 2021 році МОЗ співпрацюватиме з «Глобальною обсерваторією донорства та трансплантацій».

На брифінгу міністр також повідомив: Україна веде перемовини з усіма провідними розробниками вакцини проти COVID-19 із травня 2020 року.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Україна як почала вести перемовини в травні минулого року з всіма провідними компаніями, які заявили на той час та перебували на другій чи на початку третьої стадії клінічних випробувань, ми так з ними і ведемо перемовини.

За його словами, в тому числі серед них була і компанія «Сіновак», з якою Україна також почала перемовини ще в травні, активізувалися перемовини з вересня 2020 року. Окрім цього, Україна почала співпрацювати з ініціативою COVAX одразу після її започаткування. В  Україну мають доставити 5 млн доз проти COVID-19. 

Стрічка новин