Локдаун в Україні не скоротять

Міністерство охорони здоров'я України не підтримує жодних рішень щодо припинення посилених карантинних обмежень до раніше встановленого терміну. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Він зазначив: під час новорічних свят українці активно подорожували, мали велику кількість контактів, тому можна припустити, що за цей час коронавірусом була інфікована велика кількість громадян.

Зараз на території країни впроваджені карантинні обмеження та до 28 лютого 2021 року діє загальнонаціональний карантин. Що стосується посилених карантинних обмежень, вони діють з 8 січня.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Позиція МОЗ залишається незмінною: вони мають діяти по 24 січня включно так, як це було передбачено постановою Уряду від 9 грудня 2020 року. І жодних рішень щодо припинення цих обмежень раніше встановленого терміну, визначеної дати ми не підтримуємо, ми не вносили.

Раніше очільник міністерства заявляв: суворий карантин в Україні необхідно продовжити й після 24 січня, оскільки для цього є всі підстави. Також на брифінгу Степанов повідомив: Україна заклала вимоги до ефективності вакцини від коронавірусної хвороби, яку планує закуповувати у компанії Sinovac, на рівні 70%.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Вчора під час пресконференції в Бразилії було повідомлено, що загальна ефективність вакцини від коронавірусної хвороби виробництва Sinovaс становить трохи більше ніж 50%. Зазначу, що ефективності вакцини більше ніж 50% достатньо для підтвердження її дієвості та затвердження більшістю медичних регуляторів, які є у світі.

Стосовно результатів клінічних випробувань вакцини Sinovac Biotech у Бразилії, які були представлені загалу, Степанов також наголосив, що спочатку компанія-виробник має оприлюднити остаточні висновки досліджень. Вакцинація від COVID-19 розпочнеться у визначені терміни – у лютому. МОЗ упродовж найближчих днів очікує підписання договорів з іншими виробниками.

Стрічка новин