Відеоконференція Миргород-Словаччина: молодь ділиться досвідом

Молодь ділиться досвідом. Юні журналісти агентства «Репортер» Миргородської станції юних техніків організували відеоконференцію Миргород-Банська Бистриця у формі інтерв'ю. Із ким вони спілкувалися і що обговорювали – дивіться далі.

Серед української молоді стає все більш популярним навчання за кордоном, зокрема, у Європі. Для того, щоб дізнатися всі його подробиці, була організована відеоконференція Миргород-Банська Бистриця. Юні журналісти агентства «Репортер», що у Миргороді, спілкувалися з Ольгою Махно. Дівчина навчається у Словаччині, в університеті Матея Бела. Вона розповіла, чому вирішила здобувати освіту за кордоном.

Ольга Махно, українська студентка у Словаччині

- По-перше – це диплом, який визнається у світі. І вже зараз я можу бути впевненою, що в майбутньому буду мати хорошу посаду та гідну заробітну плату, що є досить важливим у сучасному світі. Також, я думаю, не всі знають, але Словаччина пропонує для студентів безкоштовну вищу освіту як для словацьких студентів, так і для студентів із-за кордону.

Дівчина стверджує, що навчатися у Словаччині не складно. Головне, говорить вона, – знання мови. Але словацька багато в чому схожа на українську. А тому адаптуватися до місцевого середовища нескладно. Ще Ольга розповіла, чим словацька модель навчання відрізняється від української.

Ольга Махно, українська студентка у Словаччині

- Навчання на бакалавраті в Словаччині триває 3 роки. В Україні це зазвичай 4 роки. І це мене потішило. Також у нас є можливість вибору предметів. Словаки мають таку можливість ще в старшій школі, і зараз в університеті ми також можемо обирати предмети.

Українська студентка переконує, що в Європі надають широкий спектр для вивчення іноземних мов. Також є безліч різних гуртків та секцій для загального розвитку. Тому вона рекомендує українській молоді розглядати варіанти для навчання не тільки в межах України. 

Стрічка новин