Двохтисячна колекція новорічних листівок

Кременчужанин Володимир Маляренко зібрав колекцію новорічних листівок минулого століття. Чоловік купував їх у Греції, Німеччині, Естонії та інших країнах. Що тепер думає робити з такою кількістю – дивіться у сюжеті.

Кременчуцький пенсіонер Володимир Маляренко має колекцію із понад двох тисяч двохсот новорічних листівок. Чоловік 46 років пропрацював на заводі «Дормаш», де і почалося його захоплення.

Володимир Маляренко, власник колекції 

- Просто я люблю це свято: Новий рік. Я свого часу їздив по відрядженнях. Я багато їздив, і на Далекий Схід, мені доводилося скрізь їздити. Тому фотографії, листівки я купляв і у Москві, і де тільки можна було.

Колекціонер розповів: коли колеги дізналися про його захоплення, почали приносити йому й свої святкові листівки. Одна із співробітниць Володимира Миколайовича мала родичів у Греції. Тож, отримавши вітання з-за кордону, приносила йому ці листівки. Отримував такі дарунки і з Естонії. Зараз Володимир переймається, що після його смерті колекція стане непотрібною.

Володимир Маляренко, власник колекції 

- Зараз вони уже нікому не потрібні. Дітям не потрібні, внукам теж. Мені вже 86 років. Якщо я, так би мовити, піду на той світ, то їх просто викинуть та і все. А мені їх шкода.

Директорка культурно-спортивного комплексу «Кредмаш» Тетяна Кухтик знайшла варіант, щоб всі дізналися про цю колекцію. Вона запропонувала Володимиру Маляренку організувати виставку його колекції на прохідній заводу дорожніх машин.

Тетяна Кухтик, директорка культурно-спортивного комплексу ПрАТ «Кредмаш»

- Ми з ним перетнулися і я йому говорю, що ви ж там збирали листівки. Давайте вже в кінці-кінців зробимо виставку. Я говорила вже з головою профкому, з представниками заводу. Я так думаю, що ми цю виставку організуємо і зробимо.

У добірці колекціонера, крім приватних листівок, можна знайти цікаві вітання, адресовані заводу. Датуються вони 70-90 роками XX століття. Є й листівки, написані ще до Другої світової війни. Найстаріша виготовлена у Німеччині у XIX столітті.

Стрічка новин