Уряд скоротив строки розслідування випадків смерті медпрацівників у зв’язку з COVID-19

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За його словами, таке рішення має зменшити кількість бюрократичних процедур при отриманні страхових виплат членами сімей певних категорій медпрацівників у разі їх смерті.

Від 5 січня Уряд спростив механізм розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників і отримання гарантованих законом страхових виплат. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар

- Відтепер розслідування буде проводитися комісією закладу охорони здоров’я, де працював потерпілий медичний працівник, без залучення працівників Державної інспекції праці і Фонду соціального страхування. Скорочено строки проведення такого розслідування, тепер розслідування повинно завершитися впродовж 5 днів. Раніше таке дослідження тривало 15 днів.

Такий порядок буде поширюватися на медпрацівників первинної меддопомоги, екстреної меддопомоги, а також деяких видів спеціалізованої медичної допомоги, зокрема, на працівників закладів охорони здоров’я, які визначені для надання меддопомоги хворим на COVID-19. Також на брифінгу головний санітарний лікар пояснив, як видають міжнародні свідоцтва про COVID-вакцинацію.

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар

- Наголошую, що міжнародні медико-санітарні правила дозволяють видавати міжнародні свідоцтва про вакцинацію тільки у разі, якщо вакцина дозволена до використання ВООЗ. Сьогодні такий дозвіл отримала тільки вакцина американського виробника Pfizer, яка дозволена до використання ВООЗ у екстрених ситуаціях. Пандемія є також екстреною ситуацією.

Віктор Ляшко зазначив: питання використання міжнародних свідоцтв для проведення вакцинації не є чимось новим. За його словами, до пандемії найчастіше таке свідоцтво видавалось після проведення вакцинації проти жовтої лихоманки. Ефективність вакцин, розроблених компанією Pfizer, становить приблизно 95%.

Стрічка новин