Щороку на Полтавщині відзначають Симоненкове Різдво

У селі Біївці Лубенського району збирається творча інтелігенція із багатьох куточків області. Детальніше про цьогорічне дійство – у наступному сюжеті.

Місце для проведення Семоненкового Різдва обрано не випадково. Адже саме у Біївцях 8 січня 1935 року народився поет-шестидесятник Василь Андрійович Симоненко. Його ще називають витязем української поезії.

Олександр Сопронюк, член НСЖУ, лауреат премії ім.Василя Симоненка

- Люди поділилися: хтось пішов на комуністичну партію, писати доноси, стукати, сексотити, а хтось ішов спокійним, чистим, чесним українським шляхом, який почав ще в ті 60-і Василь Симоненко і заплатив за це своє життя.

Під час заходу нагородили лауреатів літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка. Цьогоріч ними стали Олександр Сопронюк та Олександр Мірошниченко.

Олександр Мірошниченко, член НСЖУ, лауреат премії ім.Василя Симоненка

- Дуже почесно стати лауреатом премії Василя Симоненка. Нашого земляка, нашого поета, лірика, романтика, шістдесятника. Дуже вдячний людям, які слідкували за моєю творчістю, які оцінили так високо мою творчість і вручили цю премію.

На зустрічі її учасники обговорювали поезію Василя Симоненка, ділилися своїми творчими намірами, просто спілкувалися. Потім поклали квіти до пам'ятника у селі Біївці та до меморіальної дошки у Тарандинцівській школі, в якій навчався поет.

І, звісно, декламували безсмертну поезію Василя Симоненко «Лебеді материнства». Це – громадянська лірика, написана у формі колискової. Одна із фраз твору, що стала крилатою:

«Можеш вибирати друзів і дружину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину».

Стрічка новин