У Кабміні пропонують знизити ціни на газ на 44%

У Кабміні пропонують знизити ціни на газ на 44%

Глава Міненерго Юрій Вітренко пропонує знизити ціни на газ, але тільки з лютого.

Запропонований Міненерго варіант дозволить знизити вартість газу для населення майже в півтора разу, каже Вітренко.

Глава Міненерго озвучив пропозицію відомства щодо зниження цін на газ для населення. Так, пропонується з лютого обмежити ціну для "вразливих" споживачів рівнем "хаб мінус" з додаванням граничної націнки постачальників і зафіксувати таку ціну на рік.

"За нашими розрахунками, мова йде про рівень ціни 5356 грн (за 1000 куб. м), тобто на 44% менше, ніж середньозважена ціна в січні. Якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна в лютому збільшиться ще приблизно на 15%", - написав він у Facebook.

За його словами, держкомпанія Укргазвидобування продаватиме постачальникам для "вразливих" споживачів газ за ціною "хаб мінус", ціна буде переглядатися раз на рік на підставі котирувань на біржі в листопаді.

"Постачальники зможуть конкурувати, пропонуючи меншу націнку до цієї ціни. Споживачі зможуть так само вільно вибирати собі постачальника, при цьому якщо вони не є "уразливими" споживачами, то вони зможуть вибирати і контракти не з фіксованою на рік ціною, а будь-які інші контракти", - додав Вітренко.

Зараз пропозиція Міненерго знаходиться на стадії обговорення.

"Можуть бути "підводні камені", зокрема юридичні обмеження; важливо врахувати всі ризики, зокрема ризик маніпуляцій з боку постачальників; нам потрібно спокійно пояснити МВФ, що мова йде саме про адекватні ринкові заходи, а не про відкат назад; бажано ще й залучити міжнародних партнерів для спільного тиску на Газпром та ін.", - написав Вітренко.

При цьому він додав, що Міненерго готове розглянути альтернативні пропозиції, якщо вони кращі і швидше вирішують проблеми на ринку. Цей спосіб зниження цін на газ напередодні озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, але, на скільки він допоможе зменшити вартість, він не уточнив, передає Корреспондент.

Нагадаємо, напередодні протести проти високих тарифів пройшли в 10 областях.

Стрічка новин