У Полтаві протестували проти зростання тарифів на комунальні послуги

Біля стін Полтавської ОДА зібралися понад 100 чоловік, серед яких – мешканці міста, представники громадських організацій та активісти. Усі вони вимагають зниження тарифів на газо- та електропостачання.

Із сутичками та криками «Ганьба!» до приміщення Полтавської ОДА намагалися протиснутися мітингувальники, які вже майже кожного дня збираються під стінами міської та обласної влад. Вимога – одна: зниження тарифів. Люди скаржаться: такі ціни на комунальні послуги – це знущання над простим народом.

Олександр, мітингувальник

- У мене пенсія 4300, плачу за опалення 2000 плюс світло, вода, газ та каналізація. Мені 82 роки, я не можу прожити, про що йде мова. Якби його посадити на пенсію оцю.

мітингувальниця 

- Ціни на газ, на електроенергію, на все, що ж нас обурює. Та пенсія не перекриває оті всі розходи, вона ж не перекриває. Чи вони думають, що люди рахувати не вміють. Я не знаю. І кожен приходить, і кожен обіцяє, обіцяє й обіцяє, а ми все терпимо. Та скільки ж можна.

Анатолій, мітингувальник

- Взагалі тарифи – це ж несамовито. Ще й додають за електроенергію, хоча позакривали АС, де кіловат коштує 15 копійок, а нам продають по 1,68. Це справедливо.

Мітингувальники кілька разів намагалися достукатися до обласної влади, аби її представники вийшли до них і вислухали усі їхні вимоги, але із Полтавської облдержадміністрації ніхто не вийшов. Натомість заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков зауважив: громадянам кілька разів пропонували обрати 4 осіб, які будуть представляти їх інтереси та сядуть за стіл перемовин із владою. На що активісти сказали тверде «ні».

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА

- Було запропоновано надати письмове звернення для того, аби цей процес ми могли запустити саме у такому вигляді. Проте наразі такого письмового звернення також немає. Складається таке враження, що «створення картинки» про те, що їх не чують та не хочуть вирішувати їх проблеми.

Після сварок та криків мітингувальники перекрили вулицю Соборності, та потім знову повернулися під стіни Полтавської ОДА. Там один із активістів передав звернення, у якому є вимога повернути час для виступів представників громади на сесіях Полтавської облради та проголосувати за звернення до центральної влади стосовно скасування плати за транспортування газу, відновлення пільгових 100 кВт для населення. Якщо вимоги не виконають до 15 січня, мітингувальники пообіцяли перекривати дороги й блокувати обласну раду.

Ситуацію із мітингом та збільшенням тарифів на комунальні послуги прокоментував і голова Полтавської облдержадміністрації на своєму телеграм-каналі. Він зауважив: зараз керівництво області моніторить ситуацію, яка склалася навколо тарифів на газ. І в цьому напрямку ще раніше підготували низку пропозицій.

Ми неодноразово зверталися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), коли тривав процес розроблення відповідних тарифів. І я радий, що нашу позицію врахували. Так, у постановах НКРЕКП щодо встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств Полтавщини, тарифи були знижені: для ПрАТ «Гадячгаз» – на 7,5%, АТ «Лубнигаз» – на 8%, АТ «Полтавагаз» – на 7% і ПрАТ «Кременчукгаз» – на 9,4%.

Стрічка новин