«Газові» протести на Полтавщині

Акції протесту щодо підвищення тарифів на газ і електроенергію відбулися і в багатьох населених пунктах області. Приміром, у Зінькові, у центральній частині міста, зібралося близько 200 місцевих мешканців. Приблизно стільки ж людей перекривали й трасу Бориспіль-Дніпро. Анатолій Васевич знає більше.

У центрі Зінькова місцеві мешканці збиралися упродовж двох днів – минулої суботи та неділі. Особливо людно було 10 січня. Протестувати вийшло понад 200 зіньківчан. Для порівняно невеликого містечка це – велика кількість. Поки що протестувальники лише словесно висловлювали обурення й збирали підписи проти підвищення цін газ і електроенергію та транспортування блакитного палива до своїх осель. На 26 ж січня, після закінчення локдауну, запланували перекрити дорогу поблизу села Шилівка. А от жителям Кременчуцького району локдаун не став на заваді. 200 учасників протесту перекрили автодорогу Н-08 Бориспіль-Дніпро.

житель Градизька, пенсіонер, інвалід

- Виживаю на свою пенсію. Ліків треба купляти на тисячу гривень кожен місяць. Тарифи підняли дуже непомірні. Скільки можна це витримувати.

учасниця акції протесту

- У мене чоловік отримує інвалідну пенсію. Я сиджу без роботи. За що нам жити? Доки оце ...... в Україні буде?

учасниця акції протесту

- Ми труби купляли самі, як проводили газ. Тоді порахуйте, хто кому винен. І ці труби проходять на нашій землі.

учасниця акції протесту

- Чоловік лежить три роки паралізований після двох інсультів. Пенсія у нас по 2200. Мені три місяці елементарно субсидії не дають. Віддайте те, що нам положено. Не беріть з нас, не деріть шкуру з людей.

Поспілкуватися з протестуючими приїжджали депутати Полтавської облради Руслан Телятник, Олег Дядик, депутат Кременчуцької райради Олександр Казим-Заде, представники влади Градизька. Говорили про необхідність скликання позачергової сесії Полтавської обласної ради. Її голова Олександр Біленький на своїй сторінці у Фейсбуці нагадав, що 

29 грудня Полтавська обласна рада вже прийняла звернення до Кабінету Міністрів з вимогою вжити необхідні заходи щодо НЕДОПУЩЕННЯ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ на тепло та електроенергію.

Також депутати звернулися до НКРЄКП з вимогою:

• роз’яснити обґрунтованість розрахунків у платіжних документах за транспортування газу;

• назвати причини та підстави розрахунку плати за транспортування газу на основі обсягів споживання газу протягом попереднього газового року;

• а також вжити заходів щодо звільнення від плати за транспортування газу споживачам, що проживають в 10-км зоні від безпосереднього місця видобутку природного газу. 

З огляду на це, заяви окремих колег-депутатів про необхідність негайного скликання позачергової сесії, прийняття все нових і нових звернень видається дещо спекулятивними.

Тому завдання обласної ради наразі полягає не у продукуванні численних однотипних звернень, а у відстоюванні вже визначеної позиції.

Ми і надалі слідкуватимемо за перебігом подій, пов’язаних із газовими протестами на Полтавщині.

Стрічка новин