Наслідки вибуху на газопроводі: 17 сіл – з газом

У 17 населених пунктах Лубенського району, що постраждали внаслідок аварії на магістральному газопроводі, відновили газопостачання. Нині ремонтні роботи ще тривають. Подробиці з’ясовував Анатолій Васевич.

9 січня близько 16 години у полі, поблизу с.Калайдинці Лубенського району, розгерметизувався магістральний газопровід «Уренгой-Помари-Ужгород». Далі стався вибух, що супроводжувався смолоскипним горінням.

Світлана Рибалко, прессекретар ГУ ДСНС України в Полтавській області

- Полум’я було дуже високе. Його навіть було видно у Лубнах. Деякий час продовжувало горіти. Але буквально за 15 хвилин після того, як стався цей вибух, газ було перекрито. Вже під вечір і вночі – це було факельне горіння – десь приблизно 1 метр висотою. Щоб не було загазованості місцевості – воно повинно було вигоріти.

Очевидці з найближчих сіл розповідають про велетенський гриб у небі, який підіймався від місця вибуху. У селі Вільшанка люди бачили, як з неба падають шматки бетону та глини. У самих Лубнах вибух було видно з багатьох куточків міста і спочатку містяни навіть думали, що вибухнула АЗС або впав літак. На місці розгерметезації самого газопроводу відірвало метрів 50 труби діаметром 1400 мм, порозкидало по полю бетонні блоки вагою близько тонни та випалило вщент в радіусі кількохсот метрів лісопосадку. 

Світлана Рибалко, прессекретар ГУ ДСНС України в Полтавській області

- Загалом працювали 10 одиниць техніки, а також 54 співробітники особового складу. Був створений оперативний штаб, де узагальнювалася, моніторилася, постійно змінювалася інформація.

Крім надзвичайників, на місці події працювали й правоохоронці. Вони передусім з'ясовували причини вибуху.

Олена Гордієнко, відповідальна за зв'язки з громадськістю Лубенського відділу поліції

- За даним фактом слідчим відділом відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 292 Кримінального кодексу України. На місці події працюють відповідні експертні служби. Працівники поліції продовжують охороняти периметр вибуху.

Без газу опинилися 17 населених пунктів, а це майже 3 тисячі домогосподарств. Це, звісно, створило не тільки незручності, а й небезпеку життю людей, які взимку залишилися без тепла. При облдержадміністрації створили оперативний штаб щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. До нього увійшли представники профільних департаментів ОДА, АТ «Лубнигаз», рятувальники і правоохоронці.

Світлана Рибалко, прессекретар ГУ ДСНС України в Полтавській області

- Метеорологічним відділенням аварійно-рятувального загону спеціального призначення проводилися заміри шкідливих речовин по найближчим селам. Таких речовин не було виявлено, але заміри постійно здійснювалися.

Невдовзі ж у 17 населених пунктах Лубенського району, що постраждали внаслідок аварії на магістральному газопроводі, відновили газопостачання. 

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА 

- Завдяки діям оперативного штабу робочої групи, відділів ДСНС і газопостачальних організацій газопостачання відновлено для всіх мешканців і відбуваються ремонтні роботи та зазначеному водогоні. Тобто сказати, що є проблеми – так, точкові вони виникають, але вони опрацьовуються робочою групою, виїздять фахівці і вирішують їх на місці.

Світлана Рибалко, прессекретар ГУ ДСНС України в Полтавській області

- Сьогодні проводяться ремонтні роботи Лубенським управлінням магістральних газопроводів – вони виривають величезний котлован. Тобто, це для того, щоб повністю поміняти трубу і вже потім запустити її в експлуатацію.

Стрічка новин