Розпочали монтаж нової прогонової будови на мосту через р.Сула поблизу с. Липове Глобинського району

Розпочали монтаж нової прогонової будови на мосту через р.Сула поблизу с. Липове Глобинського району

На замовлення Служби автомобільних доріг у Полтавській області на мосту через р.Сула на автомобільній дорозі Н-08 Бориспіль – Маріуполь триває реконструкція металевого фермового прогону. Це перший масштабний ремонт мосту за останні майже 60 років. Підрядна організація проводить реконструкцію цілодобово.

Міст через р.Сула на автодорозі державного значення Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя(через м.Кременчук)-Маріуполь збудовано 1962 року. Протягом цього часу у зв’язку з обмеженим фінансуванням роботи з оновлення споруди не проводилися. Через це окремі елементи мосту, деформаційні шви та опорні частини під залізобетонним прогоном знаходяться у непрацездатному стані. 

"Міст запроектовано та збудовано під нормативне навантаження, яке існувало майже 60 років тому. Наразі споруда не відповідає сучасним вимогам та створює небезпеку дорожнього руху. Відтак Службою вирішено розпочати оновлення мосту саме з металевої прогонової будови, оскільки це найпроблемніша ділянка. Наразі підрядна організація вже приступила до монтажу нової металевої прогонової будови арочного типу", - зазначив начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області Іван Краповницький.

Металева фермова конструкція виготовлена на українському заводі в м.Київ. Вага 516 тонн. Попередньо на заводі проведено контрольний монтаж конструкції для виявлення недоліків. Після позитивних висновків експертів розпочато доставку елементів нової ферми на об’єкт.

Всі роботи виконуються безпосередньо з води за допомогою спеціальних плавзасобів. Підрядна організація працює цілодобово. Орієнтовна дата завершення робіт – третій квартал 2021 року.

Стрічка новин