Міжнародний фестиваль поезії, прози та сценічного мистецтва планують провести навесні у Полтаві

Звісно, якщо дозволить епідеміологічна ситуація. Організацією цього заходу займається творча група «Чрнй ананас». Подробиці про цей фестиваль з’ясовував Анатолій Васевич.

Група «Чрнй ананас» у Полтаві систематично проводить творчі вечори поезії, прози та сценічного мистецтва. Як стверджують її організатори, це - об’єднання полтавських молодих поетів, письменників та художників, створене для розкриття потенціалу особистості. Нещодавно ж спільнота поставила амбітну мету - провести міжнародний фестиваль.

Дар’я Іванищенко, організаторка фестивалю «Чрнй ананас»

- Дуже напружено готуємося. Довгоочікувана подія у Полтаві. Хочеться, щоб більше було творчості. Щоб кожен автор зміг показати часточку самого себе. Ми готуємося, ми створюємо програму, думаємо: кого запросити, ведемо перемовини. Грандіозні плани.

Дмитро Усачев, засновник творчої групи «Чрнй ананас»

- Наш фестиваль має сталеву амбіцію дозволити автору бути самим собою. Вийти за рамки шаблонів. Зрештою, творчість – це проєкція оточення автора. І більшість авторів увійдуть до збірки з робочою назвою «Чрнй ананас».

Організатори запевняють: до збірки потраплять твори не тільки авторів зі стажем, а й початківців, які щойно починають торити власну творчу стежину.

Олександра Добринь, організаторка фестивалю «Чрнй ананас»

- Ми почуємо, як досвідчених поетів, так і початківців. Люди, які приходитимуть у наш заклад, де проводитиметься фестиваль – вони мають змогу себе також творчо виявити, записатися. Якщо виграють – будуть мати змогу друкуватися.

На фестивалі «Чрнй ананас», кажуть його ініціатори, чекають і гостей із зарубіжжя. А тому й назвали його міжнародним.

Дмитро Усачев, засновник творчої групи «Чрнй ананас»

- Будуть запрошені люди із близького зарубіжжя – Польща, Росія, які нас підтримують. У нас є спільні мотиви – робити цей світ кращим.

Організатори майбутнього творчого дійства обіцяють, що їхній фестиваль матиме й історичний аспект.

Андрій Чернов, співзасновник творчої групи «Чрнй ананас»

- Другий день фестивалю у нас почнеться із екскурсії видатними місцями Полтави, як літературної, або духовної столиці України. Ми сподіваємося привернути увагу молоді безпосередньо до літературної творчості, щоб якось підняти її духовний рівень.

Втім, звісно, фестиваль у Полтаві, наголошують його ініціатори, відбудеться тільки тоді, коли в Україні завершиться карантин.

Стрічка новин