Зимовий марафон листів для українських політв’язнів Кремля

Зимові свята з конвоєм та баландою - так зустріли Новий рік і Різдво українські політв’язні Кремля. Щонайменше 103 громадянина України зараз знаходяться за ґратами в Росії та окупованому Криму, і понад 200 українців у підвалах окупованого Донбасу. Аби підтримати наших громадян, вже шостий рік поспіль дії зимовий марафон листів для українських політв’язнів. Як написати лист підтримки до полонених, аби він пройшов російську цензуру знає Лідія Дмитрашко.

Затишні зимові свята у родинному колі - такі вони не у всіх. Українські політв’язні Кремля зустріли 2021 рік та Різдво із конвоєм, відірвані від рідної землі. Аби подарувати їм трошки тепла, Центр Громадянських свобод проводить вже 6-й зимовий марафон листів для в’язнів Кремля. Написати листівку може кожен. 

Олександра Романцова, виконавча директорка «Центру Громадянських свобод»

- У зовсім порожній камері, з зовсім не привітною адміністрацією, в тюрмах, де ти дуже часто відірваний максимально відірваний не тільки від України вцілому, а і від родини, лист- це взагалі такий живий промінчик того, що тебе не забули.

Аби лист пройшов цензуру російських в’язниць та потрапив до адресата, напишіть його російською мовою, та уникайте політичних тем, радять у «Центрі Громадянських свобод».

Мар’яна Присяжнюк, комунікаційна менеджерка «Центру Громадянських свобод»

- Можна направити наприклад електронного листа, або написати власноруч в конверті. Треба зазначити ім’я, рік народження, всю інформацію щодо адреси можна знайти на нашому сайті letmypeoplego.org.ua. Там є перелік імен заручників, де вони утримуються, і як правильно підписати лист.

Олександра Романцова, виконавча директорка «Центру Громадянський свобод»

- Описуйте те, що у вас тролейбус новий в місті запустили, хоч те, що ви прочитали, що ви прочитали, чи вірші- все підходить, бо це ковток свіжої інформації, яку не контролює зовнішня адміністрацію тюрми.

Зимові свята в неволі зустрічають щонайменше 103 громадяни України за ґратами в Росії та окупованого Криму, і понад 200 українців у підвалах окупованого Донбасу.

Як розповідали нам звільнені полонені, що це, ну це свято.

Уже шостий рік поспіль до російських в’язниць пишуть і малі, і дорослі. Школярі навіть малюють листівки з побажаннями.

Олександра Романцова, виконавча директорка «Центру Громадянський свобод»

- Вони звичайно малюють те, до чого потрібно повернутися, до мирного життя, до тихих вулиць, спокійних, де ти в своєму місті можеш жити. І тому це дуже класно круто. Тож якщо у вас є хтось в сім’ї, або ви теж вчитель-вчителька, долучайте дітей до цієї ініціативи, бо це важливо, поперше це виховує солідарність в дітях, а по-друге це гіпер емоційно. 

Написати листа можна і на адресу Центру громадянських свобод. У громадській організації обіцяють, що передадуть їх полоненим. 

Олександра Романцова, виконавча директорка «Центру Громадянський свобод»

- Якщо ви хочете, щоб людина вам відповіла, покладіть будь ласка в конверт, ще один пустий конвертик і ще один папірчик. 

Марафон зимових листівок проводиться до кінця січня. 

Стрічка новин