Що можна, а що під забороною: локдаун в Україні

В Україні з 8 січня розпочався локдаун. На українців чекає низка обмежень, які доторкнулися більшості сфер. Людей турбують питання: що і де купити, і в якому форматі відбуватиметься більшість звичних процесів. В Уряді кажуть: локдаун буде м'якшим, ніж весною і перед тим, як встановлювати обмеження, радилися з підприємцями та суспільством. Тож в якому режимі доведеться жити в найближчі тижні - намагалася з'ясувати Анна Ружін. 

З самого ранку у соціальних мережах почали з'являтися світлини з Полтавських супермаркетів: з огородженими стрічками на ті товари, які потрапили під заборону. На прилавках є, але купити не можна. Все це у рамках обмежень на січневий локдаун. 

Відтак, супермаркетам дозволено працювати, утім, купити там можна не все. Як і раніше, вільно у супермаркеті можна придбати:

- продукти харчування;

- товари особистої гігієни;

- побутову хімію;

- засоби зв'язку;

- друковану пресу;

- корм для тварин;

- лікарські засоби;

- вироби медичного призначення;

- насіння;

- засоби для захисту рослин.

Усе ж інше – під забороною. Зокрема, вам за законом не мають права продати одяг і предмети побуту, приміром, губки для миття посуду чи пакети для сміття. Тож цілі дискусії розгорнулися і в соціальних мережах, люди обговорюють доцільність таких обмежень. 

З 8 січня і до 24 січня в Україні забороняється:

- відвідування закладів освіти, крім садочків;

- робота закладів громадського харчування, окрім на винос чи доставка;

- проведення масових заходів;

- робота ТРЦ;

- проведення масових культурних заходів;

- відвідування спортзалів, фітнес-центрів та басейнів;

- робота непродовольчих ринків;

- робота магазинів, яких немає у списку дозволених.

Обмеження не поширюються на:

- роботу громадського транспорту;

- торгівлю продовольчими товарами, ліками, медичними виробами та ветпрепаратами;

- торгівлю засобами гігієни, засобами зв'язку та кормами для тварин;

- торгівлю побутовою хімією та друкованою пресою;

- роботу СТО та АЗС;

- роботу банків та поштових операторів;

- роботу перукарень та салонів краси, але за попереднім записом;

- роботу готелів за умови обмеженого часу роботи зони спільного харчування (з 6:00 до 11:00);

- спортивні заходи професійних клубів, але без глядачів.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я

- Всі карантинні обмеження, які вводяться, вони вводяться після максимального балансу між епідситуацією та роботою країни з урахуванням думки бізнесу та суспільства, але це та міра, яка нам необхідна, щоб перемогити COVID-19. 

У Полтавській міській раді повідомили: обмеження по транспорту діятимуть ті ж, що були до цього: перевезення лише сидячих пасажирів і в засобах індивідуального захисту. Зменшення кількості перевізників і транспортних одиниць, станом на сьогодні не було. 

Міжміське сполучення працюватиме без змін. Про це на основній сторінці у мережі фейсбук повідомив автовокзал.

- З 8 по 23 січня (на період оголошеного Кабінетом Міністрів суворого локдауну) центральний АВТОВОКЗАЛ у Полтаві та автостанції в області працюватимуть у штатному режимі. 

У патрульній поліції говорять у них кардинальних змін не буде. 

Руслан Возниця, т.в.о. пресофіцера патрульної поліції Полтавщини 

- Відсьогодні вступили в дію нові карантинні обмеження, а точніше зміни до них. В роботі патрульних поліцейських майже нічого не зміниться. Ми як і раніше контролюватимемо дотримання правил карантину перевізниками, тобто, щоб кількість пасажирів не перевищувала допустиму норму. По-друге, щоб громадяни перебували в громадських будівлях і спорудах у захисних масках. І в громадському транспорті відповідно. А те, що стосується роботи закладів торгівлі, магазинів, тощо, то ми будемо реагувати на ці порушення в режимі виклику на лінію «102». 

Максим Степанов зазначив: прогнози говорять про поступове зростання кількості хворих на COVID-19 впродовж січня-лютого 2021 року, і, як наслідок, збільшення навантаження на медичну систему (зокрема і через сезонне зростання кількості хворих на грип). Наразі ⅓ всіх госпіталізованих із діагнозом COVID-19 — це пацієнти у важкому стані. Крім того, вірус почав вражати більшу кількість дітей та молодь.

Стрічка новин