У Держекоінспекції підрахували збитки за незаконний продаж ялинок на новорічні свята

У Держекоінспекції підрахували збитки за незаконний продаж ялинок на новорічні свята

Голова Держекоінспекції вважає, що потрібно підвищити штрафи за продаж дерев без бирок та документів.

З початку грудня виявили 274 порушення правил продажу ялинок, повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований. Збитки через такі порушення склали 429 456 тисяч гривень, передає ДТ.

“Протягом місяця територіальні органи Держекоінспекції перевіряли місця збуту ялинок та сосен. Основні “контрольні точки” - наявність бирок на деревах з індивідуальним ідентифікаційним кодом, реєстрація коду в системі Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру та достовірність інформації у накладних продавця”, - пояснив Мальований.

Він додав, що за порушення вказаних вимог інспекція притягнула до адмінвідповідальності 177 осіб. Зокрема, було складено 235 протоколів. На розгляд суду передали 88 матеріалів.

“Порушники, виявлені ДЕІ, отримали покарання згідно зі статтею 88-1 КУпАП – штраф від 510 до 1700 гривень. Окрім штрафних санкцій, недобросовісні продавці також відшкодовували збитки, завдані довкіллю через незаконну торгівлю деревами”, - зазначив голова Держекоінспекції.

Перевірка проводилася в рамках акції “Новорічна ялинка -2021”. Мальований пояснив, що Держекоінспекція проводить подібний захід кожного року. Адже саме в цей період посилюється лісове браконьєрство та нелегальна заготівля дерев. 

“Тому жорсткий контроль за дотриманням вимог законодавства – один з основних методів протидії незаконному продажу. Однак для мінімізації випадків таких порушень важливі зміни на нормативно-правовому та законодавчому рівні”, - зазначив Мальований.

За його словами, необхідно збільшити штрафи за продаж дерев без бирок та документів. Також він переконаний, що варто збільшити такси, за якими розраховують збитки.

Стрічка новин