МОЗ прогнозує зростання упродовж січня-лютого кількості хворих на COVID-19

МОЗ прогнозує зростання упродовж січня-лютого кількості хворих на COVID-19

Провідні українські фахівці у сфері епідеміології прогнозують поступове зростання упродовж січня-лютого кількості хворих на COVID-19.

Про це на брифінгу повідомив глава МОЗ Максим Степанов, повідомляє Укрінформ.

"Прогнози всіх наших провідних фахівців у сфері епідеміології говорять про поступове зростання упродовж січня-лютого кількох хворих на COVID-19 і як наслідок збільшення навантаження на медичну систему. Також, що дуже важливо, у нас зараз почнеться сезонне зростання хворих на грип, і ця хвороба передається таким же шляхом, як і COVID-19, і часто викликає такі самі ускладнення, і це додаткове навантаження на медсистему", - сказав Степанов.

Окремо він зазначив, що період введення посилених карантинних обмежень — з 8 по 24 січня включно — збігається із завершенням інкубаційного періоду захворюваності на COVID-19 у людей, які інфікувалися під час новорічних свят.

"Під час святкування відбулося активне переміщення населення на території України та за її межами, люди відвідували родичів у регіонах... Через регіональне переміщення збільшується ризик поширення інфекції на територіях, де був відносно низький рівень зараження. Як наслідок, прогнозується збільшення кількості інфікованих по країні, які будуть джерелом інфекції для оточення і будуть становити епідемічну небезпеку. Значне зростання інфікованих призведе до збільшення навантаження на медичну систему", - уточнив він.

Він зазначив, що наразі дуже важливо у ці 16 днів посилення карантинних обмежень дійсно дотримуватися всіх заходів.

Стрічка новин