7 січня - Різдво Христове

7 січня православні віряни відзначають Різдво Христове. У церковному календарі його називають одним із найвеличніших. Різдво Христове започатковує цілий цикл різдвяних свят, або святок, які тривають 12 днів. Подробиці - далі у сюжеті.

Як сповіщає Євангеліє, цього дня у Вифлеємі в хліві Діва Марія народила Ісуса Христа. Першими, хто привітав новонародженого, були пастухи. Пізніше вклонитися немовляті прийшли волхви-мудреці зі Сходу. Загалом православне Різдво Христове і Святий вечір перед ним пишно святкують у християнському світі.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Ми в цей день його прославляємо, бо із явленням його на землю, у нас з’явилася надія на спасіння. Ісус Христос – це є Месія, це є Спаситель, який визволив людський рід своїм життям, своєю смертю і своїм воскресінням. Тому його народження для нас є особливим святом.

Невід'ємним атрибутом українського Різдва є колядки. Цього дня колядники ходять від будинку до будинку, сповіщаючи благу звістку про народження Божого Сина.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Такі, так звані колядки, є пісні, в яких прославляється народження Христа, у яких прославляються учасники цього торжества - це Діва Марія, праведний Йосиф, волхви, пастирі і так далі. Діти і навіть дорослі ходять по будинкам, колядують, прославляючи Господа.

У церквах і навіть багатьох домівках виготовляють і прикрашають інтер'єр імпровізованими вертепами. Це - відтворена стайня із народженням Христа. Там присутні усі персонажі більше ніж двохсотлітньої події - досить важливої у християнському світі.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Такі вертепи люди робили навіть переносними. І з ними ходили по домівках із колядками, із так званою колядою для того, щоб наголосити значення цієї події. І показати те, що саме народження Христа - із ним прийшло в світ спасіння роду людського.

7 січня починається цикл різдвяних свят, або святок, які тривають цілих дванадцять днів, завершуючись Водохрещою.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Перше - це Різдво. Потім - Василя Великого, Обрізання Господнє і Богоявлення. Це Хрещення Господнє - явлення Бога у Трьох Лицях. Це - ті основні свята взимку, які відзначають люди, наповнені вони багатьма традиціями, особливим торжеством і святковим настроєм.

Стрічка новин