У Кременчуці створили Різдвяний вертеп, виконаний за біблійними канонами

У Кременчуці можна побачити Різдвяний вертеп, створений за біблійними канонами. Над його виготовленням майстри працювали близько півроку. Він розташований біля Кременчуцького заводу дорожніх машин. Як виникла ідея святкового вертепу та хто його створив -у наступному сюжеті.

Кременчуцькі дорожники Різдво Христове вирішили зустріти по-особливому. На їхню думку, святкового настрою усім містянам додав би святковий вертеп. Перед початком роботи над композицією колектив довго досліджував цю тему і обирав стилістику.

Лідія Осипенко,  художниця культурно-спортивного комплексу ПрАТ «Кредмаш»

- Різні зображення, різні костюми, і ми ніяк не могли визначитись які ж насправді у них були костюми, щоб відтворити те, як було в дісності.

Колектив шукав варіанти, як можна було б зробити все красиво, але й не дороговартісно. Виконували замальовки, ретельно вивчали різдвяну історію, звернувши особливу увагу на деталі одягу трьох волхвів та Діви Марії. А на фінальному етапі радилися із священником.

Тетяна Кухтик, директорка культурно-спортивного комплексу ПрАТ «Кредмаш»

- Я звернулася до священнослужителя, і попросила його, щоб він прийшов і подивився на скільки ми в контексті з релігіозними правилами оформили цих персонажей.

Єдині правки були в образі Діви Марії. Їй приховали волосся хусткою. Згодом для вертепу працівники заводу виготовили спеціальний будиночок із янголами та різдвяною зіркою.

Тетяна Кухтик, директорка культурно-спортивного комплексу ПрАТ «Кредмаш»

- Тому, щоб наші діти це бачили, розуміли, щоб батьки їм розповідали ще це, звідки воно взялося. Тобто, це наша духовність, наші витоки. Ми і наше покоління повинні це знати. І не тільки наше, і майбутнє покоління це повинно знати.

Стрічка новин