Ситуація із поширенням COVID-19 та локдауну в Україні

В Україні суттєво зменшилась добова кількість проведених ПЛР-тестів. Про це повідоми міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Він зауважив: що цей показник не відповідає наявним можливостям лабораторної мережі МОЗ, які вже сягають до 75 тисяч ПЛР-тестувань на добу. Про це та інше дивіться у наступному сюжеті. 

Зараз в Україні суттєво зменшилась кількість виявлених випадків на коронавірусну інфекцію. У МОЗ говорять: що нинішній показник пов'язаний з тим, що люди перестали тестуватися. 

 Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Наші можливості тільки по ПЛР-тестуванню, і тільки в лабораторіях МОЗ складають вже не менше 55 тисяч тестів на добу. А ще приватні лабораторії, яким ми готові сплачувати кошти за тестування, а ще лабораторії, які знаходяться в наших лікарнях. Ми виходимо на 70-75 тис. тестувань методом ПЛР на добу.

Зараз в Україні запроваджено також швидкі тести на визначення антигену до COVID-19, які мають бути у сімейних лікарів, і додав, що тепер тестування на COVID-19 доступне у лікаря первинної ланки за наявності у пацієнта симптомів ГРВІ, а також , якщо пацієнт перебував у контакті з хворим на COVID-19.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Якщо у вас є будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, будь-які, не тільки ті, що свідчать про COVID-19, звертайтеся до свого сімейного лікаря, щоб він вам зробив забор біоматеріалу або відправив на відповідне тестування, або зробив це швидким тестом, який у них є.

Максим Степанов також зазначив: у період локдауну 8-25 січня буде дозволена торгівля тими групами товарів, які визначені в постанові Кабінету Міністрів щодо запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Дозволено торгувати товарами в термін з 00 годин 8 січня до 00 годин 25 січня: це торгівля товарами, що належать до продуктів харчування, на торговельних площах, не менше 60% яких призначено для продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень.

Тож з 8 по 25 січня на території України посилені карантинні заходи. Діятиме заборона на приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності, а також забороняється прийом громадян в місця громадського харчування. Також забороняється: приймання відвідувачів у заклади культури і проведення культурних масових заходів, приймання відвідувачів у спортивні зали, фітнес-центри та басейни, діяльність непродовольчих ринків, а також забороняється відвідування усіх закладів освіти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію