В одній з полтавських майстерень виготовляють різні свічки

Техніка ця виглядає досить цікаво і незвично. Як відбувається процес виготовлення таких свічок дізнавалися наші журналісти.

У новорічний період проходить сотні майстер-класів з оздоблення свічок. Проте виготовлення різних свічок - унікальне декоративно-прикладне мистецтво. У Полтаві Аліна єдина майстриня таких робіт.

Весь процес виготовлення свічки займає не більше 20 хвилин. Спочатку базу опускають в білий парафін. Так основа прогрівається. Потім її занурюють у воду. І так чергують доти, доки не схопився колір. Щоб змінити кольорову гаму, потрібно знову занурити базу в білий. Кожен колір щось символізує. Наприклад, якщо людина хоче побільше грошей, то їй варто використовувати зелений колір. Якщо ж любові - червоний. Майстриня говорить, що ті кольори, які обирає людина, йдуть від серця. 

Аліна Гончарова, керівниця арт-центру, художниця, член НСХУ

- Це техніка «Різні свічки». Вони виготовляються власноруч із самого звичайного харчового парафіну. Я беру дорожчу якість, адже ми контактуємо з парафіном, і для здоров’я це є основа. І як ви бачили, методом занурення у кольоровий парафін, нарощуємо на саму базу кольори, шари, які ми розрізаємо, і викручуємо так, як нам хочеться, як нам душа бажає.

Після останнього занурення у парафін розпочинається найважливіша частина. Потрібно обережно ножом відкривати свічку шар за шаром. Тут правил немає. Можна вигинати лінії у будь-яку сторону.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Працювати зі свічкою потрібно дуже швидко. Адже парафін застигає, вона перестає бути такою еластичною, і вже неможливо виліпити з неї якісь фігури. 

Прикрашають готову свічку бісером, або невеликими декоративними стразами. Фінальним етапом є покривання виробу лаком. 

Аліна Гончарова, керівниця арт-центру, художниця, член НСХУ

- Таку свічку може створити навіть дитина. Це те, що ви сьогодні бачили, і уже доросла особистість. В кожного вийде вона по-своєму, адже кожна свічка індивідуальна. Так само, як і люди. Повторів не існує, хоч би як би я не старалася зробити, кожна свічка йде особлива, своє, має свій характер.

Аліна говорить, що свічка реагує на душевний стан людини. Якщо під час виготовлення в когось на душі тривога, то і парафін фарбує не одноманітно, з браком. Якщо ж людина закладає у виріб гарні світлі бажання, тоді свічка веде себе під час роботи спокійно. 

Єлизавета Добряк, учасниця майстер-класу

- Мені дуже сподобалося, як ми прикріпляли бісер на свічку і вирізали їх. Ще мені сподобалося, як ми їх вмочали у фарбу та віск. 

Такі свічки зроблені своїми руками стануть гарним подарунком на будь-яке свято.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію