В Україні підрахували витрати міських рад на святкування новорічно-різдвяних свят

Від 90 тис. до 12,3 млн гривень: мешканці якого міста заплатили найбільше за святкування Нового року. В Україні підрахували витрати міських рад 18 населених пунктів на святкування новорічно-різдвяних свят. Відповідну статистику оприлюднив громадський рух «Чесно». Яка ситуація у Полтаві? Деталі у сюжеті Анни Ружін. 

Анна Ружін, кореспондентка

- Від 90 тисяч до 12,5 мільйонів. Такі суми витратили з міських бюджетів на святкування нового року. І це враховуючи те, що у деких містах взагалі не встановлювали ялинки, а святкування відбувалося у форматі онлайн. Яка ситуація у Полтаві: скільки витратило місто та що говорять полтавці про їх витрати на новорічні свята. 

В Україні підрахували витрати міських рад 18 населених пунктів на святкування новорічно-різдвяних свят. Відповідну статистику оприлюднив громадський рух «Чесно».Рух ЧЕСНО проаналізував, скільки коштів передбачили на новорічні витрати 2020-2021 років у бюджетах 18 міськрад і які суми витратили з місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця.

Найдорожчим святкування Нового року для мешканців Бучі. Тут місцева влада виділила майже 4 млн гривень. У розрахунку на одного жителя міста це майже по 108 гривень. У Маріуполі виділили 12,3 млн гривень, по 28,3 грн в розрахунку на одного мешканця. Дніпро виділив 5 млн — лише по 5 гривень.

Найдешевшим виявилося святкування у Львові, Хмельницькому, Рівному, Івано-Франківську та Херсоні. Там підготовка до свят обійдеться мешканцям міста менш ніж в 1 гривню на особу.

У міській раді не вдалося отримати інформацію про те, скільки коштів було закладено.

Отримали документ: рішення про проведення Новорічних та Різдвяних свят, де є вся програма. Але частина заходів не відбулася. 

На сайті «Чесно» про витрати Полтави пишуть таке : В інших містах суми менші за 200 тис. гривень. Зокрема, в Івано-Франківську на новорічні витрати передбачили 170 тис. гривень, а в Полтаві — 140 тис. гривень, за які закуплено подарунки для дітей, а решту коштів використають для організації святкувань у місті.

Наразі ж у центрі міста біля ялинки людно. Полтавці гуляють та фотографуються під новорічною красунею. Кажуть: цей рік не відрізняється від інших: подарунки та витрати не дивлячись на ціни. Адже, це вже традиція. 

- Більше в цьому році, ніж в минулому. Що купували? Скажу по стравах: салат олів'є, шубу. Весело в домашньому колі, в сімейному колі. 

- Подарунки...Дитині машинки як завжди, мамі парфуми, сувенір придбали чисто родинний, ну і не забути дідусів та бабусь.

Пандемія змінила плани людей: відміна концертів та подорожей, але подарувала інше: відпочинок у теплому сімейному колі.

- По-сімейному. Все було добре. Насамперед, цей рік навіть кращий, ніж попередній. Для мене особисто. Я бачила як люди ходять на ялинку і я сьогодні вперше на ялинці. 

- У нас родина дуже велика: двоє онукві, дочка, зять. І ми завжди святкуємо в кафе. В цьому році грошей менше, карантин зробив свою справу, все позакривалося, звісно погано. Всім здоров'я та удачі в Новому році. Ну і щоб звісно були заробітки. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію