«10 запитань про Пилипа Орлика та його Конституцію»

Так називалася Інтернет-вікторина. Її підсумки нещодавно підбили у музеї «Поле Полтавської битви». Подробиці - у наступному сюжеті.

«10 запитань про Пилипа Орлика та його Конституцію» - це історична інтернет-вікторина. Інформацію про неї організатори поширювали через соцмережі і інтернет-видання. Протягом листопада і першої половини грудня минулого року приймали відповіді, які опрацьовувало журі. 

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП у Полтавській області

- Несподівано для журі, для організаторів, географія учасників виявилась досить широка і про це свідчать навіть переможці. Скажімо, є переможці із Білоцерківського району Київської області, є з Хмельниччини, є з Шишак, із Лохвиці.

Вікторина присвячена 310-й річниці прийняття Конституції Пилипа Орлика. До речі, однієї із перших у світі. Організатори кажуть: метою цього заходу є привернути увагу громадськості до цієї непересічної події.

Людмила Шендрик, заступник директора ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Справа в тому, що український народ впродовж своєї історії завжди був прихильником ідеї народоправства демократичної республіки. І ось правовий уклад або ж Конституція Пилипа Орлика і утвердила демократичні принципи держави, принцип правової держави. Тобто, поділ влади на три гілки: законодавчу, виконавчу і судову. 

У вікторині взяло участь понад 30 учасників, але виграти вдалося лише п’ятьом. На церемонії підбиття підсумків був один із переможців: наш колега - відомий полтавський спортивний журналіст Станіслав Майзус.

Станіслав Майзус, один із переможців конкурсу 

- Дуже несподіваано було перемогти, одночасно було дуже приємно. Дізнався, працюючи у Фейсбуці, тому що моніторимо новини, працюю на інтернет-сайті. І коли побачив запитанння, вони здалися мені дуже цікавими і я вирішив дати на них відповідь.

За перемогу в конкурсі Станіславу вручили серію арт-плакатів і літературу на історичну тематику. Інші переможці конкурсу отримають подарунки поштою. Організатори розповідають, що в майбутньому планують проводити більше подібних заходів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію