Мітингувальники знову перекривали трасу «Київ-Харків»

Сьогодні відбулося чергове перекриття міжнародної траси М-03 Київ-Харків-Довжанський. Акція протесту проходила неподалік Лубен. Люди обурювалися здорожчанням ціни на газ. Свідком цієї події була і наша знімальна група. 

- Ганьба, ганьба, ганьба!

Перекрити трасу вийшли, як лубенці так і мешканці найближчих сіл, а також жителі сусідніх громад Оржицької та Пирятинської, яких також обслуговує АТ "Лубнигаз".

Марія Іванівна, учасниця акції протесту

- Оце за газ мені треба заплатити 3500 по цих цінах. Мені не залишається на кусень хліба, не на півхліба, а на кусень. Як далі жити?

Надія Васкевич, учасниця акції протесту

- Та що це таке? Чи йти до міської ради та бомбити міську раду? Що оце робити? Взагалі на людей ніхто не реагує. Чому міськгазом керують російські громадяни, а не українці?

Людмила, учасниця акції протесту

- Ми живемо вдвох із чоловіком. Отримуємо пенсії 4 300. А платити треба 6 тисяч. Оце транспортування не входить до субсидії. Залишається нам 1 300 на двох – їсти. Як ми можемо жити і оплачувати отих газовиків, які отримують по 15-20 тисяч. І з нас шкури деруть отакі от. 

Під час акції в обидва напрямки руху Київський та Харківський утворився багатокілометровий затор довжиною близько 20 кілометрів. Протестувальники погоджувалися пропускати тільки автомобілі швидких, інкасаторські, та автівки, які везли хворих родичів, або вагітних. Всі інші вимушені були зупинитися.

Микола,  водій із Рівного

- Я приміром прямую автобусом до Польщі. Як мені їхати? Я не дотримуюся графіку, не встигаю на кордон. Я приїду – мені буде штраф. Хто його мені платитиме?

Деякі водії почали об'їжджати мітингуючих узбіччями, хтось їхав просто на людей і був випадок, коли одного з громадян протягнуло атомобілем метрів 20 по дорозі.

На щастя чоловік залишився живим і йому не довелося надавати медичну допомогу. Але чимало водіїв підтримували мітингувальників, адже самі кажуть, що вражені високими тарифами на газопостачання.

Олег Приймачов, водій

- Підтримую людей, які зібралися тут, на трасі державного значення і перекривають дорогу. Але я гадаю, що це треба робити не тут, а десь, мабуть, біля Верховної Ради. Людям уже накипіло. І терпіти більше не має сил.

Митінгувальники озвучували свої вимоги.

Микола Ащаулов, учасник акції протесту

- Щоб підключили газ тим людям, яким безпідставно відключили, перерахували борги, що вони нам нарахували за транспорт і зробили справедливу ціну на газ. Ми хочемо розібратися: чому по нашим трубам за таку ціну нам же ж гонять газ. Тим більше, що наш – український газ. 

Невдовзі до людей приїхав Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко. Під викрики «Ганьба», він врешті умовив мітингувальників розблокувати трасу і продовжити розмову на узбіччі. 

Олександр Грицаєнко, Лубенський міський голова

- Виберіть п’ять чоловік, щоб були зі мною Це буде і мені підтримка, як міському голові для того, щоб вирішити загальні наші проблеми. Їздити у Київ, радитися, що робити, у Лубнигаз іти.

Олександр Грицаєнко також повідомив, що після останньої сесії міської ради направлені листи до НКПЕКП, Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів щодо зменшення ціни на газ та перегляду тарифів конкретно для АТ Лубнигаз. Міський голова обіцяв відстоювати інтереси громади та ініціювати повернення газорозподільчих мереж у власність міста.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію