4 січня - Всесвітній день азбуки Брайля

Сьогодні Всесвітній день азбуки Брайля. Шрифт Брайля - це унікальна азбука, яку назвали на честь її винахідника Луї Брайля. Вона являє собою тактильне поєднання графічних символів за допомогою 6 точок, що дає змогу передавати букви, цифри, музичні, математичні та наукові знаки. Наскільки Полтава доступна для людей з порушенням зору - дізнавались наші кореспонденти. 

У Полтаві таблиці зі шрифтом Брайля є далеко не скрізь. Гарним прикладом, називає пані Марина Бабець, будівлю Департаменту соцзахисту області. Жінка має порушення зору. Додає, нещодавно виготовили подібну таблицю для протезно-ортопедичного підприємства. Проте, є місця, зокрема аптеки, де пишуть з помилками та ставлять незручні конструкції. 

Марина Бабець, керівниця відокремленого підрозділу ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Полт. обл. 

- Табличка повинна бути за нормами вертикальна. Вона повинна бути доступною на дотик. Тому що ця штука може становити певну небезпеку, ми її можемо перевертати, або хтось неуважний може зачепитися об неї. В принципі, для зовнішніх об’єктів не прийнято так роботи і ніде нормами не передбачено.

За словами пані Марини, навчитись читати азбукою Брайля зряча доросла людина може за 3 дні. А для дитини це так само як починати читати звичною для всіх українською. Спеціальні книги можна взяти у бібліотеках. Їх постачають у рамках проєкту фонду родини Нечитайло та Львівського обласного осередку громадської організації УСІ. 

Ніна Климко, працівниця обласної бібліотеки імені Котляревського

- В основному у цьому проєкті видаються художні книги українських і зарубіжних авторів. Я хочу сказати, що у нас є і дитячий кобзар Тараса Шевченка і твори Захар Беркут, зокрема Івана Франка і сучасних українських письменників. Ми розуміємо, що людям із такими проблемами як поганий зір важкувато. Приходять представники з нашої організації «УТОС» і просто беруть ці книги їм додому. 

День азбуки Брайля встановлений Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в грудні 2018 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію