Пройшов в облдержадміністрації і семінар з питань охорони громадського порядку

На ньому обговорили залучення до контролю за спокоєм на вулицях регіону козацьких організацій, тим паче, що нині кілька таких формувань вже діє в області.

У Радянському Союзі забезпечувати охорону громадського порядку правоохоронним органам допомагали загони дружинників. Але на якомусь етапі вже незалежної України громадскість незаслужено, на думку керівника апарату облдержадміністрації Сергія Солов'я, забула цей досвід. Натомість сьогодні до охорони порядку пропонують залучати громадські організації, зокрема, козацтво. Ця ідея не є системою роботи в усій державі, це – ініціатива самих козацьких формувань, обласної виконавчої та представницької влади. Але проблема, вважає Сергій Соловей, в тому, що козацьких організацій на даний момент тільки на Полтавщині величезна кількість.

На сьогоднішній день контролювати громадський порядок в області правоохоронним органам допомагає 248 громадських формувань, серед них – 5 студентських, 6 козацьких. За їх допомогою розкрито 278 злочинів. Але не всі райони Полтавської області охоплені такими формуваннями: скажімо, на території Лохвиці жодного такого загону немає.

Стрічка новин