В Україні зменшується кількість хворих на COVID-19

В Україні йде стрімке зниження випадків на COVID-19. Як зазначив Максим Степанов на брифінгу: це пов’язано з періодом новорічних свят, у цей час люди зазвичай уникають звернень за медичною допомогою. Незважаючи на зниження кількості хворих, МОЗ постійно збільшує кількість ліжко-місць, відведених під лікування пацієнтів із COVID-19. Більше про це дивіться далі.

За минулий тиждень в Україні було виявлено - 47 877 випадків захворювання на COVID-19, позаминулого тижня цей показник становив 59 381. Госпіталізовано - 12 318 осіб (позаминулого тижня кількість госпіталізованих становила 15 907). На стаціонарному лікуванні перебуває - 22 802 пацієнти. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив: що зменшення кількості виявлених випадків пов'язано зі святами та вихідними

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Так ми влаштовані українці, що дуже часто не хочемо на вихідних або на свята звертатися за медичною допомогою, звертатися до лікарів, постійно думаючи, що їм теж потрібен відпочинок. Велике прохання, як тільки з’являються будь-які симптоми, тим паче якщо з’являються симптоми COVID-19, будь ласка інколи дуже важливо саме в перший день і почати отримувати медичну допомогу.

Незважаючи на те, що зараз в Україні зменшується кількість хворих на коронавірусну інфекцію, міністерство кожного дня збільшує кількість ліжкомісць. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- На сьогоднішній ранок ліжок, відведених для лікування COVID-19, - 66 тисяч. Якщо точно, то 66 003. Забезпечено киснем з них - 55 409 ліжок. Тобто, це 76,4% від загальної кількості. Кількість вільних ліжок з киснем - 34 987. Майже 35 тисяч.

Також на брифінгу очільник міністерства повідомив: з 1 січня в Україні запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Це був такий важкий виклик в минулому році, коли нам треба було запустити її з 1 січня. Це дуже важлива система, я вже не говорю щодо захищеності цієї системи. Вона важлива з точки зору надання медичної допомоги, з точки зори надання трансплантації людям, які цього потребують.

Ця система поєднує донора і реципієнта. За словами Степанова, без неї системний розвиток трансплантації в Україні був би неможливий. Також у цьому році вперше в Україні планується зробити трансплантацію легень. В планах на 2021 є й зробити трансплантацію рук і ніг. 

Стрічка новин