ОДА за рік на Полтавщині відкрила 29 амбулаторій

До кінця минулого року на Полтавщині збудували 29 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Тому напередодні органи місцевого самоврядування отримали акти виконаних робіт та готовності до експлуатації амбулаторій. На цій події були присутні і наші журналісти. 

Полтавська ОДА на 2020 рік поставила собі абмітний план - завершити повністю амбулаторії, які фактично стояли недобудовані. Останні відкривали у Засуллі (Лубенської ТГ), в Березовій Рудці та Великій Кручі (Пирятинської ТГ).

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У процесі будівництва цих 29 амбулаторій хочу сказати, що це кожна окрема історія. Вони не типові, не однакові, і це не формальна історія. Тобто на кожному будівництві ми мали бути кожного дня, для того, щоб дійсно завершити це. Ми це включили у програму президента «Велике будівництво», і презентували президенту. І брали на себе зобов’язання їх добудувати до кінця 2020 року. Можу сказати, що ми своє зобов’язання виконали. 

Одна з найбільших презентованих амбулаторій - у Засуллі. Підрядники говорять, що розпочинали будувати з нуля, адже попередньо тут була школа. Наразі ж будівля забезпечена сучасними меблями та офісною технікою. У рамках проєкту медичне обладнання теж закуплене. Проте через відсутність опалення, поки що його неможливо встановити. Говорити про терміни, коли амбулаторія повноцінно зафункціонує не можна. Все залежить від того, як оперативно органи місцевого самоврядування зможуть укласти договори на поставку відповідних комунальних послуг.

Віктор Зезюлін, заступник виконроба Засульської амбулаторії

- Кабінети вже обставлені, все обладнання в наявності, все завезено, тобто усе готове до роботи. Залишилося підключити електрику. Газове постачання теж вже майже підведено. Тобто, можна вже буде запускати амбулаторію. 

За словами представників влади, надання медичних послуг на селі завжди було проблематичним. А в період пандемії потреба амбулаторій лише збільшилася.

Анастасія Ляшенко, народний депутат України від виборчого округу №148 

- Що таке ФАП в селі? Це єдиний, по суті, лікар, який може надати медичну допомогу селянинові. І коли немає цього лікаря в селі, то безумовно людина зачасту приречена. Тому що вчасно приїхати до районного центру до лікарні не завжди можливо. І от повторюся - майже 30 амбулаторій - це перш за все крок на зустріч людям для того, аби вони вчасно отримали медичну допомогу, аби вони мали можливість профілактичних оглядів, аби вони комікували зі своїми сімейними лікарями на рівні таких невеличких сіл і селищ, як ми відкриваємо зараз ці амбулаторії. 

За 2020 рік програма «Велике будівництво» переконала полтавців, що дійсно об’єднавши і консолідувавши зусилля різних гілок влади можна і будувати, і розвивати. Наразі основна робота по амбулаторіях виконана. Коли ж селяни зможуть тут отримувати медичні послуги - залежить від громад.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію