У Полтаві відкрили нову ПЛР-лабораторію

На Полтавщині відкрили нову ПЛР-лабораторію. Закупили та встановили обладнання на існуючому Обласному центрі профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІД. Зараз вона працює у тестовому режимі. Але вже через декілька тижнів, коли лабораторія отримає дозвіл від МОЗ, вони одразу почнуть працювати на повну силу. Наша кореспондентка Євгенія Манич знає більше. 

Ситуація із поширенням коронавірусної інфекції й досі залишається напруженою. Кожного дня на Полтавщині фіксують нові випадки COVID-19. Щодня до лабцентрів Полтавщини надходять нові біологічні проби, що дають велике навантаження на них. Тому було прийнято рішення відкрити ще одну ПЛР-лабораторію. Вона має на меті зняти навантаження вже з існуючого лабцентру, а також дає можливість удвічі більше робити тестів. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це означає, що термін отримання результатів буде скорочений удвічі. Ми розуміємо, що 2020 був не простий, 2021 ми також розраховуємо, що він буде не простим. Враховуючи ту тенденцію виявлення кількості хворих, яку ми на жаль фіксуємо щодня, ми маємо розвивати цей напрямок, маємо посилювати, маємо бути готовими для того, щоб вчасно виявляти і якомога більше робити тестів.

Обладнання придбали за кошти обласного бюджету. Всього на закупку та облаштування пішло понад 15 мільйонів гривень. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Сюди приїздили багато спеціалістів, визначали, говорили. Це саме типове приміщення, яке пристосоване для роботи ПЛР-діагностики. Тому було прийнято рішення закупити це обладнання. Ми переконали спеціалістів державного рівня, закупили і на сьогодні ви бачите блоками, де є забір матеріалу, де є розділення матеріалу і де є постановка матеріалу на отримання відповідного матеріалу.

Зараз у лабораторії працює 7 осіб, усі вони попередньо пройшли навчання. І вже зараз працюють у тестовому режимі.

Світлана Нестеренко, керівниця Обласного центру профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІД Полтавщини

- Наші спеціалісти працюють для того, коли поступають зразки, розкопують їх і ставлять їх в те обладнання, яке проводить діагностику і обраховує все, і видає результат. Але наші спеціалісти також дивляться за результатами цих аналізів, як комплементарно вони подаються.

Після того як лабораторія пройде тестовий режим та отримає усі необхідні документи її планують запустити у повному обсязі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію