На сесії Полтавської облради прийняли бюджет на 2021 рік

На сесії Полтавської обласної ради прийнято низку програм розвитку громади та бюджет на наступний рік. Його називають не таким оптимістичним, як нинішній. І все ж депутати сподіваються на його перевиконання та залучення державних субвенцій. Які ще питання обговорювали на сесії - знає Анатолій Васевич.

На початку пленарного засідання колектив хореографічно-інструментального ансамблю «Полтава» привітав присутніх у залі щедрівкою. Потім вручали почесні відзнаки, грамоти та подарунки. Із 84 новообраних депутатів у залі зареєструвались 62. За п’ять годин роботи сесії народні обранці розглянули майже 80 питань. Як правило, затяжних дискусій не виникало. Адже перед тим депутати гарно попрацювали в комісіях, - переконує голова Полтавської облради Олександр Біленький.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради

- Левова частка питань, які були винесені – підтримані профільними комісіями. Сьогодні у сесійній залі депутати фактично голосують і дають підтримку рішенням чи рекомендації своїх колег, які є членами тієї чи іншої профільної комісії.

На сесіії прийнято чимало програм із життєдіяльності області на найближчі роки. Адже чимало з них завершили свою дію саме у 2020-му.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми мали, або їх розробляти нові, або продовжувати на наступні роки. Тому це стало предметом дискусії. Не було же жодної програми, яку б сесійна зала не підтримала. Це є наслідок тієї роботи, яка, власне кажучи, була проведена.

Втім, приміром програму розвитку Полтавського аеропорту навіть пропонували зняти з розгляду. Але ї її врешті прийняли. Важливість цього рішення пояснив голова ОДА.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У нас є шанс отримати і залучити державні інвестиції у розмірі 600 млн грн. Для цього нам потрібно зробити проєктно-кошторисну документацію. На жаль, ви бачили виступи у сесійній залі і вони носять виключно політичний характер. І жодним чином не відносяться а ні до інвестицій, а ні до інфраструктури тощо. Тому що ми розуміємо, що самостійно обласний бюджет таке фінансове навантаження просто-напросто не витримає.

Щодо обласного бюджету-2021, то його прийняли більшістю голосів. Він дещо відрізняється від фінансового документу цього року.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради

- Це не такий оптимістичний бюджет, як був у 2020 році, але ми сподіваємося на перевиконання, сподіваємося на державні субвенції. І ми також готові підтримувати об’єднанні громади. Тому що розуміємо, складна фінансова ситуація може бути і об’єднаних громадах. І вона є. Тому я задоволений, працюємо у штатному режимі.

Доходи обласного бюджету Полтавської області визначено у сумі 4 млрд 238 млн грн гривень. Видатки - 4 млрд. 297 млн. грн. Також на наступний рік затверджено міжбюджетні трансферти, розподіл коштів бюджету розвитку на здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури, розподіл витрат на реалізацію регіональних програм.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію