Спілці фотохудожників України – 30 років

У Києві Спілка фотохудожників України відзначила свій ювілей. Об’єднанню фотографів 30 років. Що змінилося за цей час та як розвивалася фотографія дізнавалася наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Національній спілці фотохудожників України виповнилося 30 років. Голова професійного об’єднання митців згадує, як спілка розпочиналась з сорока фотографів, зараз у ній більше тисячі професіоналів.

Едуард Странадко, голова Національної спілки фотохудожників України 

- Ми зібралися на Жилянській, я пам’ятаю, коло с проєктів інститутів, був установчий з’їзд, і ми організували цю спілку. Початку це була спілка фотохудожників СССР, а потім вже ми відділилися. Одна з наймолодших спілок.

Сам голова спілки фотохудожників України - полтавець. Він довгий час мешкав у Полтаві та впевнений, що саме це місто нагородило його талантом.

- Полтава- це таке гарне місто, там куються таланти.

Із нагоди ювілею заснування спілки фотографи презентували виставку «Погляд крізь роки». На ній представлені роботи тридцяти фотохудожників з усієї України.

Борис Андресюк, член Національної спілки фотохудожників України 

- Фотохудожник - це та людина, яка бачить світ трохи по-іншому, ніж абсолютна більшість людей. І мені здається, саме в цьому і є секрет, побачити щось інше, того, що люди не бачать.

За тридцять років у роботі фотохудожників багато чого змінилося, розповідають представники професії. Найбільше нових можливостей відкрилося завдяки прориву в науці. 

Сергій Іванов, український фотохудожник

- Це техніка в першу чергу, які вони можуть використовувати. Тому що тридцять років тому дуже багато з того, чим користуються фотографи і митці сьогодні, його просто не існувало. Не існувало цифрової фотографії.

Борис Андресюк, член Національної спілки фотохудожників України 

- Змінилося дуже багато, але залишились певні традиції і принципи роботи. Я б особливо наполег на традиціях. 

Фотографи прагнуть відобразити певний момент, викликавши сильні емоції у глядача. Тому, часто буремний час стає для фотохудожників майданчиком творчості.

Едуард Странадко, голова Національної спілки фотохудожників України 

- У принципі теоретично в нас усі фотохудожники. Я коли дивлюся коли люди знімають себе мобілками, ідеальна композиція, деякі просто непересічні таланти.

Аби стати фотографом, достатньо просто взяти в руки телефон та почати знімати.

Стрічка новин